Jump to content
Sign in to follow this  
Fatal1ty

Monitor FullHD 27"

5 posts in this topic

Recommended Posts

Cześć, użytkuje ktoś może monitor 27cali FullHD ?

Przymierzam się do wymiany mojego aktualnego monitora i stoję pod ścianą mając wybór pomiędzy 24" a 27".

Słyszałem, że przy 27 FullHD obraz nie wygląda najlepiej  ze względu na dużą plamkę pixeli jeśli siedzi się około pół metra od monitora - chociaż teoretycznie mam nowe duże biurko i siedzę daleko (ok. 70cm) nadal się waham.

Ktoś może ma taki (27" FullHD) i może coś wspomnieć odnośnie użytkowania ?

Ja użytkuje taki monitor

Jeżeli siedzisz z w okolicach 70cm to nie odczujesz nic.

Ja siedze za blisko i idzie zauważyć pixele, ale to wszystko zależy od oświetlenie tez pomieszczenia itd.

• + rep 1

27" na FHD to zdecydowanie zbyt mało tym bardziej jeśli monitor nie jest daleko odsunięty np. powieszony na ścianie (bardziej polecam wysięgniki mocowane do biurka).

Na 27" świetnie sprawdza się 1440p

• + rep 1

Jak na 27" to najlepiej szukaj monitora z 2560x1440p lub więcej. A matryce to najlepiej IPS bardzo dobre kolory ale minusem jest czas reakcji 4ms a TN-ki 1ms ale to już przestarzała konstrukcja i małe kąty widzenia. 

• + rep 1

O 14.08.2017 o 10:45, CaptainJack napisał:

27" na FHD to zdecydowanie zbyt mało tym bardziej jeśli monitor nie jest daleko odsunięty np. powieszony na ścianie (bardziej polecam wysięgniki mocowane do biurka).

Na 27" świetnie sprawdza się 1440p

O 14.08.2017 o 11:09, Robaq napisał:

Jak na 27" to najlepiej szukaj monitora z 2560x1440p lub więcej. A matryce to najlepiej IPS bardzo dobre kolory ale minusem jest czas reakcji 4ms a TN-ki 1ms ale to już przestarzała konstrukcja i małe kąty widzenia. 

Tak wiem wiem ;) dlatego jednak postanowiłem zakupić 24"

Nie chce specjalnie teraz wydawać 2 tysi na nowy monitor także będę zmuszony zadowolić się 24" w FHD :D

Dokładnie wybrałem - Dell U2414H

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
  • Create New...