Skocz do zawartości

    Zamknięty Artykuł wydanie specjalne - 5 urodziny sieci. Część I


    Ksiezniczka.
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 13
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    Witam wszystkich bardzo serdecznie! Tym razem artykuł będzie inny, będzie wyjątkowy! To wszystko za sprawą tego, że 28 lipca sieć obchodziła swoje już 5 urodziny! Nie przedłużając. Zapraszam do

    Ziomki, naczytałem się na swój temat i innych w tym momencie sporo. Łzy mi poleciały bardziej aniżeli w momencie, kiedy zdałem poprawkę z matury z polaka. @Ksiezniczka. znakomity artykuł, je

    KdEIyjJ.png

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!
    Tym razem artykuł będzie inny, będzie wyjątkowy!
    To wszystko za sprawą tego, że 28 lipca sieć obchodziła swoje już 5 urodziny!
    Nie przedłużając. Zapraszam do artykułu - wydanie specjalne!

     

    1. Skąd wziął się pomysł na powstanie sieci.

     

     @cajmert 7 lat temu albo i 8, poznaliśmy się z Marcinem na serwerze, na którym byłem adminem. - JailBreak. Od samego początku dogadywaliśmy się i wspólnie grywaliśmy.
    W ciągu naszej całej znajomości, wspólnie przebrnęliśmy przez kilka sieci, na których piastowaliśmy wyższe stanowiska. Po pewnym okresie czasu, wspólnie zaczęliśmy rozpoczynać własne projekty ale długo one nie przetrwały, ze względu ataków jak i innych problemów. Po pewnym czasie dołączyliśmy do ekipy z CSB. Po kilku miesiącach rozmawiając z Marcinem i Piotrkiem (Police), postanowiliśmy stworzyć własną sieć. Posiadaliśmy już pewne doświadczenie, ale obiecaliśmy sobie, że jeśli to nie wypali to kończymy z własnymi projektami, ponieważ to strata czasu. Tak powstała sieć CSKatowice. Od samego początku mieliśmy proste założenie - stworzyć miejsce, gdzie ludzie będą chętnie wpadać i będą mogli się odprężyć. Nigdy nie chcieliśmy tworzyć typowej masówki i zarabiać na tym. Cały hajs, który zarabialiśmy i dostawaliśmy od ludzi, był rozporządzany tak, aby wszystko opłacić i to co zostanie przeznaczyć na dalszy rozwój sieci. Tak było, jest i będzie. Od razu te plotki co krążą, że przepijam hajs sieciowy - gówno prawda ;d Nie zdarzyło mi się, ani razu przepić hajsu sieciowego. Sami też dokładamy, bo głupie mi jest prosić o pomoc innych.

     

    @Ogen Dogen Z doświadczeń z innych tego typu projektów. Razem z @cajmert dołączaliśmy do innych sieci, lecz nigdzie nie potrafiliśmy zagrzać miejsca dłużej niż pół roku (najczęściej z powodu niekompetencji wyższej administracji). Postanowiliśmy otwierać własne projekty, lecz pierwsze z nich były nieudane. Ostatecznie zadecydowaliśmy, że ten jest ostatni i jak nie wypali to kończymy z serwerami. Było raz lepiej, raz gorzej, ale udało nam się w ten sposób dotrwać tych 5 lat ;)

    Nazwa sieci została zainspirowana nazwą innej sieci, która zrzeszała graczy z śląska. Jako, że spora liczba osób naszej społeczności pochodziła z Śląska to użyliśmy nazwy stolicy śląska.

     

    2. Jak zaczęła się Twoja przygoda z CSKatowice?

     

    @Fatal1ty Moja przygoda z CSK zaczęła się, w momencie gry w jeden z bardziej znanych modów CS 1.6 - Paintball Mod. W 2013 roku, moja drużyna nawiązała współpracę z CSKatowice. Z racji, że znalem tutejszą społeczność, po rozpadzie mojej drużyny, pod koniec 2013 roku postanowiłem grać i udzielać się na tej sieci serwerów.

     

    @zaksiu Zaczęło się od tego, że chciałem z kumplem mieć swój serwer w cs:go. Ja wtedy byłem moderatorem na innej sieci i chciałem tam dołączyć z tym serwerem, lecz sieć nie chciała go przyjąć choć serwer od 1 dnia był pełen. Grałem kiedyś tutaj na Katowicach, więc stwierdziłem napisze temat o dołączeniu mojego serwera. Przyjęli mnie z otwartymi rękami i tak się zaczęła przygoda z tą siecią i serwerami cs:go.

     

    @Sw33toLcIa Już nawet dokładnie nie pamiętam. Było to jakieś 4 lata temu, grałam na innej sieci ale "lekko" pokłóciłam się z Właścicielem tamtej sieci i stwierdziłam, że poszukam Sobie innego serwera do grania. Kiedyś gdzieś widziałam reklamę Katowic i stwierdziłam, że w sumie moje okolice, to mogę pograć. Wtedy tez założyłam swoje pierwsze konto na forum, jednak zapomniałam danych do niego i musiałam założyć 2

     

    @HeLoN Przyszedłem tu z innej, upadłej już sieci. Chciałem dołączyć do sieci z jakimś ciekawym Paintballem, lecz takiej nie znalazłem. Kolega pokierował mnie właśnie na CSK i skontaktował z Ogenem. Otworzyliśmy paintball i tak już zostałem.

     

    @P@tRyK#LWG#[*] Moja przygoda z CSK zaczęła się dość tradycyjnie - od bana na modzie Paintball, ponieważ niegdyś [nie chwaląc się] byłem dobry w te kulki. Oczywiście zostałem odbanowany, ale od tamtej pory grałem już tylko na tym serwerze i byłem bardziej aktywny. W końcu postanowiłem zgłosić się na admina. Tak trwa to dziś. Wiadomo, były przerwy, były jakieś tam sprzeczki, ale ta społeczność jest dla mnie zdecydowanie czymś więcej niż tylko Siecią serwerów. Jest to coś dla mnie w stylu wirtualnej drugiej rodziny. Może sporo z was uzna mnie za jakiegoś świra, który wypisuję brednie, ale ja mogę tylko jedno tutaj publicznie napisać: nie znajdziesz drugiej takiej sieci, w której jest taka pozytywna atmosfera i tak zajebista ekipa. Mam trochę stażu z tymi kunterami i wiem co piszę.

     

    @MarcineK.' Grałem raz na pewnym serwerze z kochanymi osobami, lecz przenieśli swój serwer na csk i tak tutaj zostałem.

     

    @Mała Moja przygoda z csk zaczęła się tak na prawdę przez Dawida, który ściągnął mnie na tą sieć z innej serwerowni.

     

    @Saddy Gram w CS:GO od 3 lat. Po dłuższym czasie męczenia się z grami rankingowymi, zacząłem zerkać więcej na serwery społecznościowe. Los chciał, że to akurat na tę sieć trafiłem i nie mam powodów, aby żałować pozostania tu.

     

    @ReZe Ten Znany^^ Moja przygoda z csk zaczęła się dzięki Mojej byłej dziewczynie, która tutaj grała i jakoś mnie przeniosła ze starej sieci :D

     

    @pHORY Szczerze to jestem już tutaj tak długo (5lat chyba), że nawet nie pamiętam. Jak ktoś pamięta to chętnie sobie przypomnę.

     

    @SuperLucek Moja przygoda zaczęła się jakoś pod koniec 2015 roku, kiedy szukałam jakiegoś dobrego pb :D. 


    3. Jakie są Twoje dotychczasowe wspomnienia z siecią?

     

    @cajmert Wspomnień jest wiele. Mnóstwo godzin spędzonych na ts'ie, prace nad serwerem i siecią. Mnóstwo spotkań sieciowych, na których grono osób zwiększało się co spotkanie. Wspólne wypady na piwko, rozmowy na pełnym luzie. Ale największym wspomnieniem jest to, że poznałem masę ludzi. Z wieloma się spotkałem i rozmawiałem. Tego nie da się opisać słowami.. to trzeba przeżyć. Także cieszę się, że Mała i Jarus poznali się właśnie tutaj - na CSKatowice, są razem i mają cudowną córkę (moja przyszła żona :D)

     

    @Ogen Dogen Większość pozytywna, staram się nie rozpamiętywać przykrości, które nas spotkały z prowadzeniem tego projektu. Najchętniej wspominam osoby, które dołożyły swojej cegiełki do budowy sieci i potrafiły się po ludzku pożegnać - Po prostu powiedzieć wprost, że pasują i dziękują za współpracę. Wielu cwaniaków skoro nic nie ma do stracenia to próbuje "wyciągnąć kilka cegiełek" i uciec do konkurencji. Po za tym, z siecią zawsze będą również mi się kojarzyć nasze wspólne spotkania, które zaczynaliśmy od 4-5 osób, a teraz potrafi przyjechać bardzo dużo osób. Każdego, niezależnie od rangi na naszej sieci zapraszam na nasze spotkania. Super doświadczenie ;)

     

    @Fatal1ty Były te złe i dobre chwile na sieci - tak jak w normalnym życiu. Ogólnie z wszystkich wspominek najlepiej wspominam nasze spotkania w Katowicach. Również sam fakt, że mam możliwość spotkania się z ludźmi, z którymi na co odzień gram/działam na sieci jest spoko. Daje to możliwość stworzenia rodzinnej atmosfery, której nijak szukać u konkurencji.

     

    @zaksiu Jedno z pierwszych wspomnień jest o wcześniejszej sieci, która nie chciała mi przyjąć pierwszego mojego serwera cs:go, który od początku jest na tej sieci chodzi dokładnie o RETAKE PRO. Serwer od początku był pełny, a sieć była straciła na tym, że mnie nie przyjęli i to mnie to dziś bawi, że ja aktualnie mam 4 serwery tego typu i można powiedzieć śmiało, że są one najlepszymi w polsce, a była sieć nie ma ani jednego!

     

    @Sw33toLcIa Dużo tego jest. Pierwsze spotkanie w Kato. Były to urodziny Dawida. Jechałam tam mega zestresowana, nie wiedziałam czy się z ludźmi dogadam. Czy ich w ogóle poznam. Niepotrzebnie się stresowałam. Było mega zajebiście :D Nawet powrót tramwajem z Szymonem (Fatalem) wspominam dobrze. Z każdego kolejnego spotkania mam dużo dobrych wspomnień. Fajnie również było na IEM w tym roku. Trochę dużo chodzenia, mała spina z małolatami. Ogólnie ciesze się, że tu jestem, ponieważ poznałam naprawdę zajebistych ludzi.

     

    @HeLoN Wspomnienia? CSK to według mnie najlepsza sieć serwerów. Powodów do tego jest bardzo dużo. Kto się wgłębi w to, to sam zobaczy i zrozumie. Dlatego będę miał tylko i wyłącznie pozytywne wspomnienia.

     

    @P@tRyK#LWG#[*] Wspomnień było wiele. Były wspomnienia te pozytywne ale były też te mniej pozytywne. Tak naprawdę, każdy na tej sieci piszę swoją historię i ma taką swoją przysłowiową "cegiełkę" w tym przedsięwzięciu. Wielu odeszło ale także wielu nowych graczy przybyło. Ja wspominam tylko te miłe chwilę, gdy Dawid przyjął mnie do tej "rodziny" zawsze z otwartymi rękami i zawsze w pełnym zaufaniu. Raz już zawiodłem ale życie to najlepszy nauczyciel i wiele mnie to nauczyło, dzięki czemu teraz jestem tu gdzie jestem i jestem bardzo zadowolony.

     

    @MarcineK.' Szczerze to nie żyje przeszłością i nie mam takich w sumie wspomnień.

     

    @Mała Wspomnienie hmm... No jestem chyba jedyną osobą, która ma  z tą siecią najwięcej wspomnień, ponieważ na tej sieci poznałam Ojca mojej córeczki 3 miesięcznej, który mieszkał 600 km ode mnie.

     

    @ReZe Ten Znany^^ Wspomnienia mam tylko z mixów sieciowych, było bardzo śmiesznie, luźno bez spin, jakiś większych nie mam ;x

     

    @pHORY Moje najlepsze wspomnienia z siecią są na spotkaniach sieciowych. Miałem tam okazje poznać wspaniałych ludzi i bardzo dobrze spędzić czas :3

     

    @SuperLucek Duuużo mixów :DDD 

     

    4. Dlaczego wybrałeś właśnie tą sieć?

     

    @cajmert Sieć powstała z wielu przyczyn. Jedną z nich było to, że nie lubię mieć ludzi nad sobą. Wolę zarządzać. Zawsze chciałem stworzyć miejsce, które będzie inne niż pozostałe. Organizować spotkania integracyjne, aby ludzie również mogli się poznać. Cieszę się, że spróbowaliśmy z Marcinem stworzyć sieć i dzięki pracy naszej i innych naszych graczy jesteśmy w tym miejscu, jakim jesteśmy.

     

    @Fatal1ty CSKatowice wybrałem z 3 powodów.

    - Gdy miałem drużynę grającą na arenie Paintball Mod sieć serwerów CSKatowice zawsze wywiązywała się z zagwarantowanej pomocy.

    - Jest to sieć jakby nie patrzeć trochę regionalna (Górny Śląsk). Większość ludzi z administracji pochodzi z okolic Katowic co umożliwia organizację jakiś ciekawych spotkań itp.

    - Poznałem osobiście jednego z właścicieli (cajmerta). W momencie współpracy drużyna - sieć serwerów spotkaliśmy się parę razy twarzą w twarz.

    Jest to dla mnie chyba jeden z najważniejszych powodów, dla których wybrałem właśnie tą sieć serwerów.

    Poznając Dawida wiedziałem, że robi to z pasji, że wie czego chce. Widząc to wiedziałem, że moja praca poświęcona na rzecz sieci nie pójdzie do śmietnika, bo sieć miała i nadal ma świetne predyspozycje do rozwoju.

     

    @zaksiu Wybrałem tą sieć, bo dużo osób mi było znanych, ponieważ kiedyś grałem w klanach paintballowych oraz na serwerze pb. Drugim powodem było to, że jako jedyna sieć nie mieliście serwera csgo, który by dobrze prosperował. Był jeden, który był pusty i ja go przejąłem zrobiłem z niego Multi-Arene 1vs1 i tak jak mój pierwszy serwer szybko stał się po popularny i bardzo dobrze się trzyma, aż po dzień dzisiejszy.

     

    @Sw33toLcIa Bo mnie wyrzucili z poprzedniej. Zaczęli mi dawać jakieś debilne bany na serwerze. Tu zawsze była fajna atmosfera. Do tego Dawid rozdaje darmowe vipy ^^

    A tak na poważnie, to nie ma chyba drugiej takiej sieci w Polsce. Najlepsza administracja, super serwery. Same plusy :)

     

    @HeLoN Szukałem serwera po sieciach, żaden nie spełniał moich oczekiwań. Po pierwszej rozmowie z właścicielami wiedziałem, że to jest właśnie ta sieć. To się czuje.

     

    @P@tRyK#LWG#[*] Zwiedziłem praktycznie większość tych "dużych" sieci i to zawsze nie było to samo. Nie wiem co jest magicznego, ciężko to wytłumaczyć. Po prostu tu czuję się najlepiej i póki sieć istnieje ja jestem.

     

    @Mała Nie wiem. Jakoś mi się spodobało, fajna atmosfera, wspaniali ludzie.

     

    @Saddy  Z początku trafiłem tu z czystego przypadku. Nawet gdyby ktoś mi powiedział, że gdzie indziej jest lepiej, wole pozostać lojalny wobec tej sieci. Powodem jest fakt, ze czerpię naprawdę dużo przyjemności z bycia tu.

     

    @ReZe Ten Znany^^ Hmm, ogarnięta Administracja, bardzo mili ludzie, fajna luźna atmosfera, normalnie jak druga rodzina <3

     

    @pHORY Właśnie nie wiem jak to się zaczęło, wiec trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ale chyba nie było źle skoro jestem tutaj do tej pory ^^

     

    @SuperLucek Dobra atmosfera, najlepsi ludzie no i najlepszy pb :D 

     

    5. Kogo w sieci najbardziej cenisz i za co?

     

    @cajmert Najbardziej cenię Marcina. Nasze początki znajomości wyglądały obiecująco. Uczyłem go wtedy obsługi HLDS itp. w tym momencie rozwinął się tak bardzo, że mogę mu jedynie czyścić buty. Cenię również każdego naszego gracza, ponieważ każdy przyczynił się w mniejszym lub też większym stopniu, aby pomóc nam w rozwoju.

     

    @Ogen Dogen Chyba najbardziej cenie Dawida. Za to, że kiedyś dał mi szansę się rozwinąć oraz że tyle czasu już się ze mną męczy.

     

    @Fatal1ty Jest pewna grupa osób na sieci serwerów, którą cenie sobie bardzo. Są to osoby lojalne, pracowite i dbające o wizerunek sieci. Jest pewna dwójka, którą cenię sobie chyba najbardziej. Oczywiście chodzi mi tutaj o Dawida i Marcina czyt. (cajmert & OgenDogen). Współpracuje z nimi od około 3-4 lat (H@ od końcówki 2014) i muszę szczerze przyznać, że nie znam drugiej takiej dwójki zgranych i doświadczonych osób. Cenie sobie ich za to jacy są. Nie udają nikogo tylko są naturalni. Przeszli już swoje dzięki czemu zebrali solidny bagaż doświadczenia. W trakcie całego projektu skrupulatnie dążą do realizacji wyznaczonych celów. Na co dzień ciężko pracują i poświęcają prawie cały swój wolny czas na rzecz CSKatowice. 

    Poza grą zawsze mogę z nimi porozmawiać praktycznie o wszystkim i nigdy się nie obrażają o byle pierdołę lub gdy mamy odmienne zdanie czy to w sprawach sieciowych czy prywatnych.

    Z takimi ludźmi współpracuje się naprawdę znakomicie :)!

     

    @zaksiu Najbardziej cenie Ogena. Mam z nim najlepszy kontakt i dobrze się dogadujemy. Zawsze służy pomocą jak coś potrzebuje, jest bardzo zdolny i najlepszym programistą jakiego znam.

     

    @Sw33toLcIa Chłopaków: Dawida, Marcina, Szymona i Bartka, za to jak dużo pracy wkładają w to wszystko. Już pisałam wyżej, że najlepsza administracja jaka by mogła być :) 

    Doceniam również, to co Helon robi dla pb. Nie ma chyba drugiego takiego opiekuna jak on :) P@tryk najlepszy moderator na sieci :D Sama mogę się od Niego dużo nauczyć. Dużo by jeszcze wymieniać. Cała społeczność to fajni ludzie.

     

    @HeLoN Jest wiele osób które cenie, więc nie ma sensu opisywać każdego po kolei.

     

    @P@tRyK#LWG#[*] To jest bardzo trudne pytanie, ponieważ nie lubię faworyzacji. Mam tutaj wiele znajomości i szanuję każdego tak samo. Zwłaszcza tą administrację wyższą, ponieważ to oni zasługują na ten największy szacunek. Zgrana ekipa z umiejętnościami gwarantuję sukces, aczkolwiek nic nie zdziałali by nasi właściciele bez was drodzy opiekunowie, administratorzy. Dlatego ja cenie każdego, kto chcę angażować się i po prostu z czystym sercem pomagać.
     

    @MarcineK.' Ja cenię każdą osobę. Nie mam jakiś najbardziej cenionych. Każdy według mnie zasługuje na to, aby być docenionym w jak największy sposób.

     

    @Mała Jest ich wielu ale najbardziej Cajmerta i PatrykLWG. Za co ? Cajmerta za wysiłek jaki wkłada, aby to wszystko szło w dobrym kierunku, mimo że czasem okropnie mnie wkurza to innego właściciela na tym stanowisku nie widzę :)  PatrykaLWG za całą pomoc, którą od niego dostaje, jest zawsze kiedy potrzebuje wsparcia i pomocy, jest to człowiek o wspaniałym serduchu.

     

    @Saddy  Jest to @zaksiu Ma na głowie wszystkie serwery CS:GO, przy czym jest sporo roboty. Mimo to zajebiście sobie radzi i serwery, którymi się opiekuje rozwijają się i prosperują bardzo dobrze.

     

    @ReZe Ten Znany^^ Cajmerta, za trud włożony w sieć i jego postawę jak podchodzi, że ludzie to nie roboty, mogą się pomylić. Przede wszystkim za wyrozumiałość.

     

    @pHORY Najbardziej to chyba tych co są najwyżej i na pewno nasza tak jakby stalą ekipę, która jest na spotkaniach i tez dba tutaj na sieci żeby to wszystko się kręciło.

     

    @SuperLucek Zdecydowanie Helona :D Zawsze pomocny ;p

     

    6. Czy chcesz coś dodać od siebie z okazji urodzin sieci?

     

    @cajmert Ogólnie tak krótko - dziękuję wszystkim serdecznie za to, że jesteście. Dzięki Wam pchamy ten wózek dalej, bo to co robimy tutaj jest skierowane dla Was, a nie dla nas. Obchodzimy piąte urodziny i mam nadzieję, że na Jubileusz 10-lecia będziemy jeszcze w większym gronie świętować. Resztę przeczytacie w temacie, który napisałem.

     

    @Ogen Dogen Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna, że są z nami i zaufali nam, mimo tego że konkurencja często ma równie kuszące oferty. Dziękuje za to, że daliście nam szansę prowadzić to przez ostatnie 5 lat i mam nadzieję że zostaniecie razem z nami jeszcze przez długi okres. Wszystkiego najlepszego :)

     

    @Fatal1ty Chciałbym podziękować  za to ,że jesteście! Bez Was nie było by tej sieci i całej rodzinki CSKatowice.

    Mam nadzieję ,że za kolejne 5 lat na 10-leciu sieci będziemy świętować okrągły jubileusz w jeszcze większym gronie! :)

     

    @zaksiu Z okazji urodzin to jedno i najważniejsze co mógłbym życzyć to, aby ta sieć się nie zmieniała i następne 5 lat były jeszcze bardziej owocniejsze!

     

    @Sw33toLcIa Oczywiście, że tak. Ludzie mniej spin, więcej luzu :D Mam nadzieje, że ta sieć będzie istnieć zawsze. Chciałabym tez pozdrowić moje kochane wariatki @SZEF0WA. @Mała @szwedzka @Czekoladka. Kocham Was bardzo mocno <3 

     

    @HeLoN Życzę całej sieci dalszego funkcjonowania na najwyższym poziomie tak jak do tej pory! 

    Oby ta nasza wirtualna zabawa trwała jak najdłużej.

     

    @P@tRyK#LWG#[*] Życzę właścicielom, aby dalej angażowali się w CSK tak jak to robią do tej pory. Aby nigdy nie zabrakło wam nadziei i chęci. Żebyście się nigdy nie zmieniali i rozwijali, nie tylko w tym wirtualnym życiu ale także prywatnie. Wszystkiego najlepszego pod tą piątą rocznicę Narodzin Legendy.

     

    @MarcineK.' Chciałbym podziękować wszystkim tutaj osobom na csk, za to, że w ogóle przyjęliście mnie w bardzo miły sposób i ogólnie za to, że mogę z wami być i pełnić obowiązki. Z okazji urodzin życzyć mogę tylko postępów w rozwoju forum. Oby ta nasza przyjaźń na forum trwała jak najdłużej i mam nadzieję ze kiedyś się to opiję :D.  
     

    @Mała Chciałabym aby sieć wciąż się rozwijała, aby właściciele zawsze mieli do nas cierpliwość szczególnie do mnie bo Mała to czasem wredna baba :D Abyśmy dobili z urodzinami do setki <3 

     

    @ReZe Ten Znany^^ Dalszych rozwojów i przede wszystkim, mile spędzonego czasu.

     

    @pHORY Chciałbym żeby było nas więcej i żeby ludzie nie bali się przychodzić na spotkania integracyjne haha :D

     

    @SuperLucek Wszystkiego najlepszego i duuużo cierpliwości :D 

     

     

     

    To tyle w dzisiejszym artykule! Mam nadzieję, że wam się spodobał. Na dniach pojawi się część II artykułu.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!