Hej! Przeglądasz nasze forum jako gość. Zaloguj się lub Zarejestruj konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
Jump to content
  • Search In
    • More options...
    Find results that contain...
    Find results in...

Problem z komputerem

SZEJa
     Share

Recommended Posts

• Cała zawartość 3
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć, zauważyłem, że spora grupka z administracji zna sie na tych klockach. Mam problem ze swoim komputerem. Pewnego razu podczas długiego grania postanowiłem już to zakończyć i wyłączyć komputer. Gdy wyłączyłem gre komputer wyłączył się sam. Próbowałem go włączyć ponownie lecz na próżno. Tzn komputer włącza sie ale nie przesyła obrazu do monitora ani nie ma takkego charakterystycznego pipnięcia na początku. Karta graficzna sprawna, sprawdziłem na drugiej i nic, ram tak samo. Pomyślałem o procesorze bo podkręcałem go ostatnio ale czytając różne rzeczy w internecie obawiam się, że to może być płyta główna. Jak myślicie, co to może być? A i jak wyciągne ramy z płyty to też nic nie pipczy.  

Płyta: Gigabyte GA-945PL-DS3

Procek: Intel pentium d945

Ram 2x2gb ddr2

karta: nvidia gt430 

zasilacz: Powerman 350W 

Jeżeli to płyta padła to polecacie jakąś w rozsądnych pieniądzach? Nie chce za dużo inwestować w ten komputer bo szykuje się zmiana za pare miesięcy. 

6 godzin temu, SZEJa napisał:

Cześć, zauważyłem, że spora grupka z administracji zna sie na tych klockach. Mam problem ze swoim komputerem. Pewnego razu podczas długiego grania postanowiłem już to zakończyć i wyłączyć komputer. Gdy wyłączyłem gre komputer wyłączył się sam. Próbowałem go włączyć ponownie lecz na próżno. Tzn komputer włącza sie ale nie przesyła obrazu do monitora ani nie ma takkego charakterystycznego pipnięcia na początku. Karta graficzna sprawna, sprawdziłem na drugiej i nic, ram tak samo. Pomyślałem o procesorze bo podkręcałem go ostatnio ale czytając różne rzeczy w internecie obawiam się, że to może być płyta główna. Jak myślicie, co to może być? A i jak wyciągne ramy z płyty to też nic nie pipczy.  

Płyta: Gigabyte GA-945PL-DS3

Procek: Intel pentium d945

Ram 2x2gb ddr2

karta: nvidia gt430 

zasilacz: Powerman 350W 

Jeżeli to płyta padła to polecacie jakąś w rozsądnych pieniądzach? Nie chce za dużo inwestować w ten komputer bo szykuje się zmiana za pare miesięcy. 

Kiedyś miałem podobny sprzęt do tego co podałeś wyżej (tyle ,że procek 4 rdzeniowy) i cały zestaw oddałem za 350zł na allegro ;)

Myślę ,że nawet jeśli była by to płyta to za czteropak piwa znajdziesz coś ciekawego :D Płyty gdzie zastosowane były ddr2 tanieją i to bardzo mocno.

Teoretycznie w tak archiwalnym na dzisiejsze czas sprzęcie - mogło się zepsuć praktycznie wszystko XD

Jeśli chodzi o podkręcanie procesora to jest prosty sposób aby sprawdzić czy to nie przez to - wyciągnij baterie lub zmień odpowiednią zworkę na płycie.

Haker bonzo!!!

Jeżeli nie daje obrazu można by było pomyśleć że to kabel ale natomiast nie daje ci takiego 'PIIIK" to może jakieś kable się odpięły (moim zdaniem) bądź rzeczywiście masz uszkodzoną płytę...

Asus ma dobre za 200/300 zł tylko nie strixy xd

Guest
    This topic is now closed to further replies.
     Share

• Create New...