Skocz do zawartości

    Zamknięty #21 << Ogen Dogen >>


    Sw33toLcIa
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 12
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    WYWIAD OGEN DOGEN Redaktor: Sw33toLcIa Udzielajacy wywiadu: Ogen Dogen     Cześć Ogen. Dziękuję, ze zgodziłeś się na wywiad. Na początek powiedz coś o sobie.   Witam Olu. Jestem Marcin, mam 2

    no chyba twoja siostra

    WYWIAD OGEN DOGEN

    b2.png

    Redaktor: Sw33toLcIa

    Udzielajacy wywiadu: Ogen Dogen

     

     

    Cześć Ogen. Dziękuję, ze zgodziłeś się na wywiad. Na początek powiedz coś o sobie.

     

    Witam Olu. Jestem Marcin, mam 22 lata, mieszkam na Śląsku w Dąbrowie Górniczej. Na codzień jestem studentem III roku Informatyki na Uniwersytecie Śląskim. Kierunek wybranych zgodnie z zainteresowaniami, oprócz tego interesuje się już w mniejszym stopniu polityką i wydarzeniami na świecie. W wolnym czasie prowadzę naszą sieć, lubię popływać, jeździć na rowerze i pograć w pokera.

     

    Dlaczego Informatyka?

     

    Od małego pamiętam, że był u mnie w domu komputer. Jeszcze zanim to się pojawił pecet mój tata miał Amigę na którą oprócz gier miał również inne programy, których nie rozumiałem jak działały, ale jakoś mnie to zawsze fascynowało. Po gimnazjum poszedłem do Technikum Informatycznego, właściwie bardziej na przekór rodzicom niż z własnej woli i tam zacząłem się zaznajamiać z podstawami związanymi z komputerami, programowaniem itd. Okazało się, że jestem w tym dosyć dobry, sporo umiem i jest sporo pracy w tej branży, więc postawiłem koontynuować edukację w tym kierunku. Oczywiście sama szkoła/uczelnia nie zrobi ze mnie specjalisty, więc również poświęcam sporo wolnego czasu na dokształcania, próbkę moich umiejętności macie na sieci :D

     

    W pokera grywasz na pieniadzę, czy tak tylko żeby pograć?

     

    W pokera gram bardzo amatorsko, bardziej dla przyjemności i żeby rozwinąć swoje umiejętności strategicznego planowania. Raz byłem na turnieju w kasynie, udało mi się zająć szóste miejsce. Nie lubię grać na pieniądzę, ale wtedy poważniej traktuje się rozgrywkę. Nawet jeśli to są niewielkie kwoty.

     

    A zdajesz sobie sprawę, że w Polsce hazard jest zakazany?

     

    Konkretnie poker. Jest legalny tylko w kasynach za specjalną zgodą "kapitana państwo" ;)

     

    Jakie masz plany na przyszłość?

     

    Przedewszystkim zamierzam dokończyć studia, jestem już praktycznie na finiszu. Nie jestem pewien czy chce kontynuować edukację na studiach magisterskich. Wolałbym najpierw zdobyć jakieś konkretne doświadczenie zawodowe i ewentualnie później wrócić i dokończyć studia. Będą starał się coś znaleźć w Polsce, oczywiście jeśli będę zmuszony wyjechać to  zrobię to, ale na razie się na to nie zanosi. Wybranki serca na ten moment nie mam, więc póki co planuję głównie życie zawodowe :)

     

    A właśnie miałam o nią pytać :D Wiem, że masz rodzeństwo, powiedz coś o nim.

     

    Mam młodszego o 5 lat brata Bartka. Co tu dużo mówić ? Jest typowym nastolatkiem, jak byliśmy mali to sobie strasznie dokuczaliśmy, ale teraz wiem, że jeden za drugim wskoczyłby w ogień. Rodzice wysłali go do tego samego technikum gdzie ja chodziłem, ale chyba nie jest z tego wyboru za bardzo zadowolony. Osoby, które grają w csgo na naszych serwerach zapewne spotkały go na DD2 (nick Coxick).

     

    Zawsze może zmienić szkołe :)Nie wiem czemu, ale wydawało mi sie, że masz młodszą siostrę : )Jak zaczeła sie Twoja przygoda z cs'em?

     

    W Gimnazjum na informatyce. Chyba wszyscy wiedzą jak w zwykłej szkole wyglądają zajęcia z tego przedmiotu. Przez większość czasu nic nie robiliśmy, na wszystkich komputerach był zainstalowany CS, ponad to komputery w sali były połączone w jedną sieć, więc zaczęliśmy grać między sobą w klasie. Wkręciłem się, ściągłem ns'a w domu i również graliśmy takie małe LAN Party. Z czasem zaczął mi się nudzić standardowy cs, więc zacząłem szukać serwerów z różnymi modami. W ten sposób znalazłem jailbreak cajmerta na nieistniejącej już sieci, zostałem u niego adminem i z czasem angażowałem się coraz więcej w jego projekty. Razem zwiedzieliśmy już chyba setki sieci :D

     

    Serio "pracowałeś" dla Dawida? No tego to bym się nie spodziewała :D A skąd pomysł na załozenie własnej sieci?

     

    Jak wspomniałem tułaliśmy się po różnych sieciach. Wtedy naszym głównym serwerem był paintball. Na każdej sieci jednak nie zostawiliśmy dłużej niż rok. Najczęściej z powodu niekompetencji prowadzących, ponad to często byliśmy ograniczani przez wyższą administracje. Wiele razy próbowaliśmy również z własną siecią, lecz to jeszcze szybciej upadało, ponieważ często uzależnialiśmy się od innych osób (forum, ts3 itp.) W końcu trafiliśmy na dużą sieć, również z miastem w nazwie i nasze serwery były bardzo mocno ograniczane przez administrację, więc postanowiliśmy, że jeszcze raz spróbujemy z nową siecią. Przyrzekliśmy sobie że to już ostatni projekt i jeśli nie wypali to koniec. Jak widać przyrzeczenie nie zostało do dzisiaj złamane.

     

    Masz jakieś plany na rozwój sieci?

     

    Wszystkie nasze najbliższe plany przedstawiliśmy w ostatnim ogłoszeniu. Jesteśmy w trakcie zmian w kadrach opiekunów i moderatorów, ale naszym największym przedsięwzięciem jest zmiana hostingu strony i ts3 oraz modernizacja strony, także od strony graficznej. Tutaj również nigdy nie mieliśmy szczęścia do hostingów www, raz próbowano nas nawet oszukać przez firmę o dobrej renomie na rynku IT.

     

    Oby wszystko poszło jak najlepiej :) Zmiany będą dotyczyć tylko opiekunów 1.6 czy również cs:go?

     

    Naszym priorytetem są serwery 1.6, serwerami cs:go w głównej mierze kieruje zaksiu. Tam trochę inaczej wygląda sprawa opiekunów.

     

    Czyli możemy spodziewać sie degradacji :) Prócz cs'a grasz jeszcze w inne gry?

     

    Nie, tylko w 1.6 i GO. Właściwie to coraz częściej komputer służy mi do pracy. Czasami jeszcze zagram w TF2. Jeśli ktoś z czytających również gra to chętnie zagram coopa :D

     

    To może kiedyś zagrasz ze mną w chinczyka, fajna gra, bardzo wciaga :)

     

    Oparta w bardzo dużej mierze na zdarzeniach losowych. Nie dzięki, wolę mieć bezpośredni wpływ na rozgrywkę ^^

     

    Seria szybkich pytań. Ulubiona potrawa?

     

    Barszcz czerwony z uszkami

     

    Piwo czy wódka?

     

    Zdecydowanie piwo. Spodziewałem się tego pytania xD

     

    Blondynki czy brunetki?

     

    Wszystkie są piękne :D

     

    Idealne miejsce na wakacje?

     

    Spokojne, najlepiej z widokami.

     

    Kiedy kolejne spotkanie w Katowicach?

     

    Jak najszybciej, najlepiej gdy znowu będzie ciepło.

     

    Zgapione od Agatki, Piszę nick osoby, a ty piszesz co o niej sądzisz. Cajmert.

     

    Piwosz i pali jak smok xD

     

    Nie pali jeszcze aż tak dużo :D Czekoladka?

     

    Stosunkowo nowa duszyczka na sieci, spisuje się na stanowisku. Nie mieliśmy okazji więcej porozmawiać, bardzo podobna do Ciebie :)

     

    pHory?

     

    Dobry świr. Widzieliśmy się nieraz na IEM. Naoglądałem się jego filmików jak skacze, też tak chce :D

     

    To do dzieła :) Na koniec, jest cos co chciałbyś przekazać czytelnikom?

     

    Kurde, doradź coś mądrego xd

     

    No wez jakieś kazanie napisz, żeby się wszyscy do pracy wzieli :D

     

    Weźcie się do roboty i nie obrażać mi się nawzajem jak dzieci :D

     

    Dobre :D Dziekuję za poswięcenie mi czasu :)

     

    Żegnam i pozdrawiam.

     

    b2.png



    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!