Jump to content
  • Search In
    • More options...
    Find results that contain...
    Find results in...

Pierwszy program

cajmert
     Share

Recommended Posts

• Cała zawartość 13
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najpopularniejsze posty

No więc tak. Jak pewnie wiecie interesuję się od dawna programowaniem w języku C++. Postaram się jasno wytłumaczyć podstawy programowania, podstawy jakie są bardzo ważne i trzeba je po prostu znać.

A słyszałem że już się nie bawisz w te klocki ? Plusik oczywiście tylko kilka uwag. Dla kogoś kto uczy się pierwszego języka programowania jest lepszy Pascal , ponieważ jest bardziej "user-friendly"

No więc tak. Jak pewnie wiecie interesuję się od dawna programowaniem w języku C++.

Postaram się jasno wytłumaczyć podstawy programowania, podstawy jakie są bardzo ważne i trzeba je po prostu znać.

Nazwa tematu mówi sama za siebie. Postaram się wyjaśnić za pomocą programu podstawy programowania. Korzystam z książki Symfonia C++ standard Jana Grębosza.

http://allegro.pl/symfonia-c-standard-t-1-i-2-pakiet-grebosz-nowe-i3134278803.html

No więc przejdźmy do dalszej części tematu.

#include

int main()

{

std::cout

A słyszałem że już się nie bawisz w te klocki ? :P Plusik oczywiście tylko kilka uwag.

Dla kogoś kto uczy się pierwszego języka programowania jest lepszy Pascal , ponieważ jest bardziej "user-friendly" i praktycznie sam za nas wyłapuje dokładne błędy. W C++ tego nie ma ale za to ma o wiele więcej możliwości , bibliotek i jest wciąż żywym , rozwijanym językiem , gdzie Pascal teraz służy teraz tylko do nauki :)

Druga rzecz od razu wypadało by wspomnieć o przestrzeni nazw (czy jakoś tak ^^) czyli

using namespace std;

żeby nie pisać za każdym razem to

std::

przed cout/cin.

I jeszcze jedno. Do robienie "enterów" / przeskakiwania do następnej linii lepszy jest "endl". Czyli

cout

Ale zmieniłem zdanie jednak :P

Zgodzę się z tobą :D

endl jest nowocześniejsze, ale miałem zamiar to wprowadzić dopiero w kolejnym temacie :D

'using namespace std;' - na początek będzie to bez sensu, niech nauczą się tego :D ale oczywiście w późniejszym czasie będę już tego używał bo łatwiejszy xd

a co do \n - ja tam często używam tego jakoś :D

co do programu to ja osobiście używam tego: http://www.programosy.pl/program,code-blocks.html

Ja do tej pory używam Dev-CPP bo taki nam w szkole zapodali , jednak przydaje się tylko dla początkujących bo już jest przestarzały.

A Borland C++ Builder jest dobry , bo można w łatwy sposób budować programy Windowsowe - metodą przeciągnij / upuść. Zaś do dosowych programów jeszcze Turbo C++ jest spoko , bo wbudowane ma kilka fajnych bibliotek , ale też tylko na początek bo jest już średniowieczny kompilator :D

Guest
    This topic is now closed to further replies.
     Share

• Create New...