Jump to content

  Locked Pinned 12 prostych kroków, które sprawią, że będziesz lepszym graczem


  zaksiu
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 2
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Top Posters In This Topic

  Najpopularniejsze posty

  1. „Twoja matka”   Tak jest! Może i jest to dziwne ale właśnie od tego zaczynam ten poradnik. Chcesz być lepszym graczem? Musisz poprawić się na każdej płaszczyźnie, także tej opierającej się na zasad

  Dla nas to wszystko oczywiste, a dla większości nie możliwe do przyswojenia i patrzą tylko jak tutaj lepszego skilla sobie wyrobić czy smoki rzucać.

  1. „Twoja matka”
   
  Tak jest! Może i jest to dziwne ale właśnie od tego zaczynam ten poradnik. Chcesz być lepszym graczem? Musisz poprawić się na każdej płaszczyźnie, także tej opierającej się na zasadach fair oraz szacunku. Ilość osób, które spały z moją mamą od czasu gdy gram w Counter Strike ciężko już zliczyć. Rodzina umiera mi na raka a ja sam jestem już chyba niżej w gatunku niż odchody wenezuelskiej ćmy pudlowej. Traktuj innych graczy tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Skoncentruj się na grze i „wyłącz” w swojej głowie przeciwnika. Wiem, że czasem ciężko to zrobić… ale przecież chcesz być lepszych graczem.
   
  2. Deathmatch
   
  Nie ma lepszego treningu od prostego trybu deathmatch. Poświęć godzinkę dziennie na doskonalenie swoich umiejętności. Aby nużący deathmatch stał się ciekawy, nie zapomnij o stawianiu sobie celu. Możesz na przykład spróbować ustrzelić 300 fragów w 20 minut lub skupić się wyłącznie na celowaniu w głowę. Monitoruj swoje wyniki i staraj się je poprawiać za każdym razem. Nie zapomnij pobrać z warsztatu Steam map do treningu refleksu oraz aim’a. Trenuj na zmianę z deathmatch’em.
   
  3. Możesz nie tupać?
   
  Ile razy słyszałeś to pytanie od swojego kolegi z drużyny? Choć bardzo często to robisz, nie zdajesz sobie sprawy, że za głośna rotacja to w najlepszym wypadku odbijanie BS’a lub szturmowanie BS’a pełnego przeciwników. Bardzo często kończy się to jednak przegraną rundą.  Staraj się rotować cicho, nie pomagaj przeciwnikom i nie zdradzaj swojej pozycji. Pamiętaj aby kontrolować czas. Gdy do końca rundy zostało 50 sekund… nie musisz się wcale spieszyć. Wciąż masz bardzo dużo czasu. Oczywiście nie używaj Shift gdy bomba tyka, a Ty jesteś na drugim BS
   
  4. „Kur… akurat ładowałem”
   
  Przyznaj się bez bicia, ile razy zginąłeś bo ładowałeś, choć miałeś jeszcze kilka pestek w magazynku? Staraj się ładować broń dopiero gdy jesteś pewien, że jesteś w bezpiecznej pozycji. Pamiętaj również, że ładowanie słychać, a to znowu zdradza Twoją pozycję. Musisz wiedzieć, że mając 5 pestek w magazynku wciąż jesteś groźny dla oponenta. No i zawsze przecież masz jeszcze pistolet.
   
  5. Nie bądź nożownikiem i naucz się rzucać granaty w odpowiednim momencie
   
  Kolejna bardzo popularna metoda polegająca na tym jak zginąć nie oddając strzału. Bardzo często biegasz przecież z nożem w ręce dodatkowo podskakując sobie przy tym jak w bajce Walta Disneya. A może zauważyłeś przeciwnika a masz granat zaczepny? Pewnie za chwilę się wychylisz, weźmiesz długi rozbieg i rzucisz? No tak… nie rzucisz bo wcześniej prawdopodobnie otrzymasz kulkę w głowę. Oczywiście rotowanie i przemieszczanie się z nożem czy granatem jest szybsze. Możesz to robić pod warunkiem, że masz pewność iż po drodze nie czekają na Ciebie niespodzianki w postaci wroga. W każdym innym wypadku bądź ostrożny i pamiętaj aby przy rzucaniu HE nie narażać się zbytnio na ogień ze strony wroga.
   
  6. Szybki Bill
   
  Nie ma nic gorszego niż powolne wychylanie się, a gdy dodamy jeszcze do tego kucnięcie to otrzymujemy tytuł, który przed imieniem ma Albert. Pamiętaj aby pick’ować szybko. Kucnąć za rogiem możesz gdy chcesz się wcelować w miejsce gdzie za chwilę może się pojawić przeciwnik. Jeśli się wychylasz… rób to szybko.
   
  7. Radar
   
  Radar to podstawa! Analizuj grę i ustawienie swojej drużyny. Patrz gdzie przemieszczają się partnerzy lub z kim wchodzą w wymianę ognia. Zerkaj na radar tak często, jak tylko możesz. Pomoże Ci to w znaleźeniu się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.
   
  8. Zbierz stałą piątkę – graj turnieje online
   
  Jeśli myślisz o kompetycji, musisz znaleźć 4 graczy z takimi samymi ambicjami jak Twoje. Tutaj nie ma miejsca dla graczy, którzy olewają sprawę lub więcej się wygłupiają niż grają. Pamiętajcie też, aby stosować wobec siebie punkt pierwszy tego poradnika. Inaczej drużyna długo razem nie pociągnie, a Ty możesz stracić determinację. Róbcie proste taktyki, grajcie na inne drużyny i bierzcie udział we wszystkich turniejach online jakie tylko są bo będzie Wam to potrzebne do…
   
  9. Gry na lanie
   
  Nic nie daje takiego doświadczenia jak gra na lanie. Pamiętam swój pierwszy mecz. Byliśmy w Tarnowskich Górach zupełnym mixem sklejonym dzień wcześniej i pierwszy mecz graliśmy o 8:00 rano na drużynę CiOS, w której grał NEO i snax. To było wspaniałe uczucie, które dodało skrzydeł. Oczywiście nic nie ugraliśmy, bo kto przecież wygrywa swojego pierwszego w życiu lana, ale zdobyliśmy bagaż doświadczeń, który pozwolił nam po prostu lepiej grać w CS:GO.
   
  10. Ekonomia
   
  Prawidłowe zarządanie pieniędzmi w grze jest niezwykle ważne i czasem potrafi odwrócić losy meczu. Czy wiesz ile pieniędzy otrzymujesz gdy zabijesz kogoś z M4 lub Obrzyna? Czy wiesz jak zmienia się stan Twojego konta gdy zachowujesz broń lub gdy zginiesz po czasie? Czy potrafisz policzyć i przewidzieć ile pieniędzy ma Twój przeciwnik? Jeśli na moje pytania odpowiedziałeś negatywnie, pora nadrobić zaległości. Znajomość ekonomii w CS:GO to jeden z kluczy do sukcesu.
   
  11. Zadbaj o sprzęt
   
  Jeśli uważasz, że Twoje umiejętności są już bardzo duże, to przyszła pora na detale, które potrafią zmienić obraz rozgrywki. Jeśli zaoszczędziłeś trochę pieniędzy możesz podnieść jakość swojej gry kupując odpowiednie słuchawki, mysz, podkładkę czy nawet monitor. Obecnie na rynku dostępne są monitory z odświeżaniem 144hz, które drastycznie zmieniają płynność gry. Pamiętaj jednak, że sprzęt za Ciebie nie wygra. Musisz ciężko trenować!
   
  12. Każda rezygnacja jest przedwczesna
   
  Każdy ma lepsze i gorsze dni. Czasem zupełnie nic nam nie wychodzi i mamy ochotę rzucić tym wszystkim. Nie ma nic gorszego niż przedwczesna rezygnacja. Czasem jeden mecz potrafi odwrócić naszą formę o 180 stopni. Jeśli jednak nie wytrzymujesz już nerwowo, zrób sobie przerwę. Nie graj na siłę i nie graj gdy jesteś podenerwowany. Pamiętaj… czasem żeby się odbić musisz najpierw dotknąć dna. Nigdy nie rezygnuj!
   
  źródło: gocs.pl

   

  Link to comment
  Share on other sites

  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!