Jump to content
Losowanie gier #14 Read more... ×
Sign in to follow this  
zaksiu

Znamy wstępne założenia powstającej unii prograczy

1 post in this topic

Recommended Posts

envy.jpg?e561ab

W ostatnim czasie w sieci dość często pojawiają się nowe doniesienia dotyczące powstania specjalnej organizacji mającej działać na rzecz profesjonalnych graczy. Wydaje się, że najczęściej do tematu tego powracają organizacje, serwisy oraz persony związane ze sceną Counter-Strike: Global Offensive. Portal E-Frag opublikował wiadomość, jaką w imieniu kilku e-sportowych drużyn do organizatorów turniejów wystosował CEO Natus Vincere, Alexander Kokhanovsky.

 

Oprócz Natus Vincere pod listem podpisali się także przedstawiciele takich drużyn jak Virtus.pro, Ninjas in Pyjamas, Team EnVyUs, Team Liquid, Counter Logic Gaming, Cloud9, Tean SoloMid, Fnatic i Titan. Nie ujawniono jednak, czy jest to kompletna lista, ani czy czynione są jakiekolwiek postępowania, by rozszerzyć listę drużyn podpisujących się pod tym, co napisał CEO Na’Vi.

 

Jako, że wiemy już, kto jest autorem wiadomości, warto wspomnieć także, do kogo miała ona trafić. Lista organizatorów turniejów, do których wysłano ów e-maila jest dość długa. Znaleźli się na niej: ESL, DreamHack, StarLadder, PGL, MLG, CEVO, Joindota, DotaCinema, One Game Agency, ESEA, ESWC, Dreamz Media, BTS, Fragbite i Gfinity.

 

Wszystkie wymienione wcześniej drużyny zdecydowały się nie brać udziału w żadnych internetowych rozgrywkach w CS:GO i Dota 2, które nie są zakończone finałami lanowymi. Wyjątkiem są drużyny z Ameryki Północnej, gdzie organizowanych jest mniej wydarzeń offline. Dla tego typu wydarzeń wyznaczyły one jednak odpowiednią pulę nagród. Ta musi wynosić odpowiednio około 30 000$ w przypadku 1-2 miesięcznych zmagań i 10 000$ w przypadku maksymalnie 4-dniowych rozgrywkach.

 

Ustalono również minimalną pulę nagród dla rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2. W pierwszej grze ma ona wynosić minimalnie 75 000$ (nie wliczając w to pokrycia kosztów podróży), zaś w drugiej 100 000$ (wliczając w to pieniądze zebrane z tzw. „biletów ligowych”, a nie wliczając pokrycia kosztów podróży).

 

Organizacje podpisujące się pod wysłaną wiadomością zaznaczyły również, jak według nich powinno wyglądać pokrycie kosztów podróży. W przypadku CS:GO, Hearthstone i Dota 2 chcą, aby organizatorzy turnieju płacili w 100% za podróży. W przypadku rozgrywek Heroes of the Storm firmy odpowiadające za zawody mają pokrywać tylko pewną część tych kosztów.

 

Sami gracze także dorzucili swoje przysłowiowe 3 grosze do tego listu. Przedstawili oni listę podstawowych wymagań dotyczących różnego rodzaju zawodów:

 

 • nagroda ma być wypłacona nie później niż 3 miesiące po zakończeniu turnieju,

 • w przypadku, gdy miejsce rozgrywania turnieju jest daleko od hotelu zawodnicy powinni mieć zapewniony transport,

 • jeśli w podróż na turniej udaje się 6 graczy, oczekuje się trzech 2-osobowych pokojów z dwoma 2-osobowymi łóżkami w każdym z nich,

 • specjalna łazienka dla graczy, do której nie mają dostępu postronne osoby odwiedzające turniej,

 • nie więcej niż jeden mecz bo3 + bo5 na dzień,

 • takie same warunki dla wszystkich uczestników turnieju,

 • zapewnienie odpowiednich krzeseł i wystarczająco dużych stołów (przynajmniej 120×80 cm dla jednego gracza),

 • zamknięta strefa dla graczy, do której nie będą mieli dostępu fani,

 • zapewnienie wyżywienia mile widziane.

źródło: cybersport.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice
×