Jump to content

  Locked Po polsku mówi słabo, ale wszystko rozumie


  zaksiu
   Share

  Recommended Posts

  Polskę odwiedzał kilka razy podczas turniejów Counter-Strike: Global Offensive, ale z naszym krajem łączy go coś więcej. Michael „shroud” Grzesiek reprezentujący Cloud9 co prawda urodził się w Kanadzie, jednak jego ojcem jest pochodzący z Poznania, Tomasz Grzesiek.

   

  – Z Polski wyjechałem w 1986 roku, kiedy miałem 18 lat – mówi w rozmowie z Cybersport.pl. – Po dwóch latach pobytu w Niemczech znalazłem się w Kanadzie, gdzie urodził się Majki.

   

  W tamtych czasach nikt nie mógł spodziewać się, że zostanie on profesjonalnym graczem. Od małego jednak lubił spędzać czas przed ekranem monitora. – Nasz pierwszy komputer miał zawrotną szybkość 12 MHz i pamięć 1MB – wspomina z uśmiechem ojciec shrouda. – Sam grał od czasu kiedy zaczął dosięgać do klawiatury.

  W końcu nadszedł czas na Counter-Strike, z którym związany jest do dzisiaj. Nie poszedł w ślady swojego taty, który od 25 lat pracuje jako kierowca ciężarówki. Został profesjonalnym graczem, ale cała rodzina bardzo go wspiera i śledzi występy.

   

  Mecze ogląda nawet babcia

   

  Michael zawodnikiem Cloud9 jest od początku sierpnia 2014 roku. Od tego czasu jego kariera bardzo się rozwinęła. Razem ze swoim zespołem bierze udział w turniejach organizowanych na całym świecie. Uczestniczyli także w ESL One w Katowicach, podczas którego odpadli w fazie grupowej. W swojej przygodzie z CS:GO może liczyć na wsparcie rodziny. Poczynania shrouda śledzi nie tylko tata, który rozumie grę i zawsze ogląda jego mecze.

   

  – Nawet babcia Majka, Lidia ogląda wszystkie jego zawody – mówi Tomasz Grzesiek.

   

  Reprezentant Cloud9 kilka razy miał okazję odwiedzić Polskę. Co prawda w Katowicach nie osiągnął zbyt wiele, ale nasz kraj wspomina bardzo dobrze.

   

  Majki lubi polskich kibiców

   

  Miał tu także okazję być również w sprawach prywatnych. W wieku 12 lat odwiedził w Poznaniu swojego dziadka. Sam jednak po polsku mówi słabo. – Wszystkie jednak rozumie, także uważajcie co mówicie – śmieje się tata shrouda.

   

  Na koniec przyznaje, że Majki bardzo lubi nasz kraj i rodzimych kibiców.

   

  źródło: cybersport.pl

  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!