Skocz do zawartości

    Zamknięty Po polsku mówi słabo, ale wszystko rozumie


    zaksiu
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    Polskę odwiedzał kilka razy podczas turniejów Counter-Strike: Global Offensive, ale z naszym krajem łączy go coś więcej. Michael „shroud” Grzesiek reprezentujący Cloud9 co prawda urodził się w Kanadzie, jednak jego ojcem jest pochodzący z Poznania, Tomasz Grzesiek.

     

    – Z Polski wyjechałem w 1986 roku, kiedy miałem 18 lat – mówi w rozmowie z Cybersport.pl. – Po dwóch latach pobytu w Niemczech znalazłem się w Kanadzie, gdzie urodził się Majki.

     

    W tamtych czasach nikt nie mógł spodziewać się, że zostanie on profesjonalnym graczem. Od małego jednak lubił spędzać czas przed ekranem monitora. – Nasz pierwszy komputer miał zawrotną szybkość 12 MHz i pamięć 1MB – wspomina z uśmiechem ojciec shrouda. – Sam grał od czasu kiedy zaczął dosięgać do klawiatury.

    W końcu nadszedł czas na Counter-Strike, z którym związany jest do dzisiaj. Nie poszedł w ślady swojego taty, który od 25 lat pracuje jako kierowca ciężarówki. Został profesjonalnym graczem, ale cała rodzina bardzo go wspiera i śledzi występy.

     

    Mecze ogląda nawet babcia

     

    Michael zawodnikiem Cloud9 jest od początku sierpnia 2014 roku. Od tego czasu jego kariera bardzo się rozwinęła. Razem ze swoim zespołem bierze udział w turniejach organizowanych na całym świecie. Uczestniczyli także w ESL One w Katowicach, podczas którego odpadli w fazie grupowej. W swojej przygodzie z CS:GO może liczyć na wsparcie rodziny. Poczynania shrouda śledzi nie tylko tata, który rozumie grę i zawsze ogląda jego mecze.

     

    – Nawet babcia Majka, Lidia ogląda wszystkie jego zawody – mówi Tomasz Grzesiek.

     

    Reprezentant Cloud9 kilka razy miał okazję odwiedzić Polskę. Co prawda w Katowicach nie osiągnął zbyt wiele, ale nasz kraj wspomina bardzo dobrze.

     

    Majki lubi polskich kibiców

     

    Miał tu także okazję być również w sprawach prywatnych. W wieku 12 lat odwiedził w Poznaniu swojego dziadka. Sam jednak po polsku mówi słabo. – Wszystkie jednak rozumie, także uważajcie co mówicie – śmieje się tata shrouda.

     

    Na koniec przyznaje, że Majki bardzo lubi nasz kraj i rodzimych kibiców.

     

    źródło: cybersport.pl

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!