Jump to content

  Locked Jak zwiększyć swoje umiejętności w cs 1.6 ?


  noiz
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 5
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Top Posters In This Topic

  Najpopularniejsze posty

  Cześć, w tym poradniku przedstawię wam kilka informacji które mogą wam się przydać w trenowaniu skilla/aima w cs 1.6. Oczywiście po przeczytaniu tego nie będziecie "pro graczami" ale dzięki temu możec

  Cześć, w tym poradniku przedstawię wam kilka informacji które mogą wam się przydać w trenowaniu skilla/aima w cs 1.6. Oczywiście po przeczytaniu tego nie będziecie "pro graczami" ale dzięki temu możecie zlikwidować niepotrzebne błędy w grze.


   


  1. Ustawienia, komendy i sprzęt.


  2. Trenowanie aima.


  3. Ustawienie na mapie.


   


   


  Ustawienia, komendy i sprzęt.


  Jak wiadomo każdy gracz ma swój config. Każdy ma inny, każdy powinien go dostosować do siebie. 


  Podstawową rzeczą, który każdy gracz powinien sobie ustawić to celownik. Każdy ustala sobie kolor pod swoje gusta, jednak jak to zrobić? Najłatwiejszym sposobem jest odpalenie jakiegokolwiek programu graficznego (nawet paint) i ustalenie wybranego przez siebie koloru, kopiujemy liczby odpowiadające za kolory (RGB - Red Green Blue - Czerwony Zielony Niebieski) i włączamy nasz config, odnajdujemy:


   


  cl_crosshair_color


  I wypełniamy według wcześniej wybranego koloru


  cl_crosshair_color "255 255 255" (W tym przypadku jest to biały kolor)


   


  Do tego dochodzą jeszcze inne komendy, które każdy ustawia tak jak chce:


  cl_dynamiccrosshair 1/0 - Gdy wybieramy 1 celownik zwiększa się podczas biegu, skakania itd. Gdy wybieramy 0 celownik nie zmienia swojego rozmiaru.


  cl_crosshair_translucent 1/0 - Gdy wybieramy 1 celownik jest bardziej 'przeźroczysty' gdy wybieramy 0 kolory są bardziej intensywne.


  cl_crosshair_size small/medium/large - Rozmiar naszego celownika. (small - mały, medium - średni, large - duży)


   


  Trochę mniej potrzebną komendą, a jednak pomagającą nam w grze jest komenda:


  hud_fastswitch 1/0 - Gdy wybieramy 1 możemy zmieniać broń bez akceptacji, gdy wybieramy 0 musimy akceptować każdą zmianę broni.


   


  Kolejną dosyć ważną sprawą jest czułość myszki.


  Zapewne każdy ustawiał ją tak, aby się grało w miarę wygodnie. Jednak aby zwiększyć naszą celność czy skrócić czas reakcji przeniesienia celownika na naszego przeciwnika jest pewien sposób:


  otóż wystarczy położyć myszkę na środku naszej podkładki, a następnie przeciągnąć ja w lewo tak, aby myszka była przy krawędzi naszej podkładki. Postać w tym momencie powinna zrobić obrót o 360 stopni według własnej osi. Jeśli tak nie zrobiła to zwiększamy/zmniejszamy nasza czułość myszki dążąc do tego efektu, możecie mi zaufać że takim sposobem dobierzecie sobie idealną czułość myszki co pozytywnie wpłynie na waszą celność.


   


  Jaki sprzęt wybrać, aby nam się lepiej grało?


  Zależy też co, jeśli chodzi o myszkę to to jest jedna z dwóch najważniejszych rzeczy. Powinniśmy sobie wybrać myszkę, która nam najbardziej odpowiada i na której nasza ręka leży jak najlepiej. Nie trzeba wydawać po 100 czy 200zł na myszkę, bo czasami wystarczy najzwyklejsza za 20zł. Wszystko zależy od tego jak nam się ja trzyma, nie ma sensu kupować za wielkich i za ciężkich ale nie ma też sensu kupować za małych. Także jeśli chcecie zwiększyć swoją celność to przed kolejnym zakupem myszki polecam posiedzieć trochę dłużej w sklepie ale wybrać taką idealną dla nas wink.png


  Zaś drugą najważniejszą rzeczą jest podkładka pod myszkę, wiadomo że bez niej nie ma większego sensu strzelać bo po pierwsze - niszczy nam się biurko/stolik, a po drugie - niszczą nam się "ślizgacze" myszki a sama nam się zacina. Najlepiej wybrać podkładkę trochę większych rozmiarów (16-17x12-13 +) aby nasze ruchy na podkładce były swobodniejsze, należy też zwrócić uwagę na to z czego jest wykonana. Polecam podkładki, które mają pod spodem jakąś gumę, przez co nie będą nam się ślizgały na biurku, a na wierzchu najlepiej żeby miały jakiś materiał bądź też jakąś gumę. Przed wybraniem podkładki warto też sprawdzić jak na niej chodzi nasza myszka, aby ona też się nie zacinała na niej wink.png


   


  Trenowanie aima.


  Jak najlepiej trenować swoją celność? Polecam grać sporo na DM przeróżnymi broniami. Oczywiście nie trzeba siedzieć na DM całymi dniami, lecz wystarczy na rozgrzanie się po 20-30 minutek dziennie a po jakimś czasie zauważycie efekty. Na DM nie nauczycie się tylko celniej strzelać ale i również oduczycie się niezbyt fajnego nawyku, którego ma sporo graczy. Otóż trzymania nisko celownika, często (szczególnie nowsi gracze) celują w ziemie przez co maja ograniczona widoczność a droga z ziemi na przeciwnika jest większa, więc polecam zawsze trzymać celownik na wysokości głowy.


  Drugim dosyć fajnym sposobem jest gra z botami na poziomie easy. Tak, może się to wydawać śmieszne jednak jeśli pogramy trochę na mapie typu aim_map z ośmioma botami w drużynie przeciwnej to nasza celność znacznie wzrośnie, gdyż po prostu strzelając tak ciągle będziemy krócej się zastanawiali nad oddaniem strzału w głowę.


   


  Ustawienie na mapie.


  Sporo graczy ginie przez to, że po prostu się źle ustawiają. Postaram wam się dać kilka wskazówek dzięki którym być może będziecie rzadziej padali ;p


  Tyczy się ty głównie snajperów, ponieważ często (np. na mapie de_dust2) wybiegamy na środek długiej przez co po niecelnym strzale mamy pewną śmierć. Najlepszym ustawieniem dla snajperów jest miejsce za jakąś ścianą, skrzynką czy inną przeszkodą, ponieważ zawsze po niecelnym strzale możemy się szybko schować aby oddać kolejny strzał. Drugą ważną kwestią co do ustawiania się snajperów jest zmiana pozycji (tzw. rotacja) często po fragu zostajemy ciągle w tej samej pozycji przez co gracz z drugiej drużyny dostaje info i jest większa szansa na naszą śmierć, dlatego po każdym fragu z AWP polecam zmienić  pozycję tak, aby było nam wygodniej. Co prawda nie musimy zawsze jej zmieniać jednak schowanie się za sąsiadującą skrzynką nam nie zaszkodzi a tylko pomoże. 


  Co do graczy walczących z karabinami, smg czy pistoletami - starajcie się zawsze ustawiać w takiej pozycji, aby przy nadbiegającej większej ilości graczy móc szybko się głębiej schować zatrzymując ich w miedzy czasie flesh'ami, he czy smoke'ami. Czasem warto też się schować, przeczekać przebiegających graczy a następnie dopiero się wychylić robiąc wszystkim plecy - ale to tak na marginesie. Broniąc jakiegoś miejsca również polecam ustawić się za jakimiś skrzynkami, aby móc się za nimi schować bądź przez nie skanować.


   


   


   pozdrawiam noiz


  Link to comment
  Share on other sites

  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  • 2 weeks later...
  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!