Jump to content

  Locked Valve nie będzie już zwracać przedmiotów przejętych przez oszustów


  Ogen Dogen
   Share

  Recommended Posts

  • Cała zawartość 4
  • Temat został założony
  • Ostatnia odpowiedź

  Valve zaktualizowało swój regulamin o zapis, z którego wynika, że firma nie będzie już zwracać przedmiotów przejętych przez oszustów. Gracze korzystający ze Steam mieli według firmy dość czasu, by zapoznać się ze wszystkimi ostrzeżeniami, więc powinni sami sprawdzać, czy osoba, z którą przeprowadzają daną transakcję jest zaufana.


  Valve już jakiś czas temu wypowiedziało wojnę oszustom, którzy podstępem przejmowali konta i zgromadzone na nich przedmioty innych użytkowników. Firma wprowadziła blokadę wymiany dla użytkowników, którzy nigdy nie wydali w sklepie minimum 5 dolarów. Miało to odstraszyć oszustów, którzy do tej pory zwykle wykorzystywali puste konta, których usunięcie nie było dla nich żadną stratą. Niestety nadal zdarzają się osoby, które żerują na naiwności innych graczy.


   


  valve.jpg


  Valve nadal chce karać takie osoby, ale jednocześnie nie będzie oddawało utraconych przedmiotów poszkodowanym. Do tej pory istniała taka możliwość, ale właściciele platformy Steam postanowili zmienić regulamin. Czytamy w nim m.in., że wszystkich oszustw można uniknąć stosując się do prostych zaleceń. To użytkownik powinien być pewny przeprowadzając transakcję, że druga strona nie chce od niego wyłudzić informacji, czy przedmiotów.


  Właściciele platformy Steam twierdzą, że ilość informacji udostępnionych przez nich na temat oszustw, a także zaleceń mających na celu niedopuszczenie do nich, była tak duża, że użytkownik powinien wiedzieć, jak się zachować. Co więcej, zwrot przedmiotów najczęściej dokonywany był przez ich duplikowanie (bo skradziony przez oszusta dawno znajdował się na kolejnym koncie, którego nie można było wykryć), a to wpływa na cały rynek. Nie jest tajemnicą, że im więcej danych produktów, tym stają się one tańsze.


  Źródło: Eurogamer

  Link to comment
  Share on other sites

  Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
  Sign In lub Create an account, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
  Link to comment
  Share on other sites

  Guest
  This topic is now closed to further replies.
   Share

  ×
  ×
  • Create New...
  You are viewing the forum as guest.
  You do not have access to some content and features!