Jump to content
Sign in to follow this  
cajmert

Świąteczny pocałunek #3

10 posts in this topic

Recommended Posts

dvrCfKU.gif

Świąteczny pocałunek #3

Tegoroczne święta będą wyjątkowe.

Magia tego okresu dotknie również naszej sieci.

Codziennie nowe konkursy! Osoba, która otrzyma największą ilość punktów we wszystkich konkursach wygrywa nagrodę!

1 Miejsce - PSC o wartości 30 zł + zestaw 5 gier.

2 Miejsce - Skin o wartości 5 euro lub podkładka pod myszkę.

3 Miejsce - zależne, co wybierze osoba mająca drugą lokatę.

Jak punkty będą przydzielane? Wszystkie odpowiedzi zostaną ocenione przeze mnie i @Ogen Dogen w każdym konkursie i nagradzane 1-3 punktów za każdą!

Pytanie na dziś:

Wystarczy, że napiszesz (a jeśli masz nastrój możesz też opisać) jaka jest twoja ulubiona tradycja i potrawa świąteczna!

Czas na odpowiedzi macie do 14 grudnia 23:59. Po tym czasie temat zamknie się automatycznie.

U mnie w rodzinie odkąd pamiętam przygotowujemy tradycyjne dania, przypuszczam że 60-70% rodzin w Polsce ma tak samo.

Dań, których przy wigilijnym stole nie może zabraknąć to:

• oczywiście karp (kocham tą rybę... jeść)
  • barszcz czerwony z uszkami (grzyby i kapusta) - oczywiście uszka ręcznie robione przez kobiety :)
  • krokiety z kapustą i czasami też z grzybkami - pychotka <3

Podałem te moje ulubione, których jak dla mnie nigdy nie może brakować przy wigilijnym stole!

Jak już pozjadam wszystkie wyżej wymienione, jestem najedzony aż do Sylwestra xD

• Lubie to 1
By  cajmert ,

3

Barszcz z pierogami, uszka są niedobre bo mają grzyby ^^ Panga, ziemniaki i surówka :D 

Ulubiona tradycja jest odwiedzanie babci w pierwszy dzień świąt :) 

• Lubie to 1
By  cajmert ,

2

Ulubiene potrawy to krokiety, pierogi ruskie i barszczyk. :D

A tradycja to chyba choinka ;)

• Lubie to 1
By  cajmert ,

2

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej serdeczni. W wielu domach trwają wielkie przygotowania do świąt. W moim domu też jest zwyczaj ubierania choinki. Przy strojeniu drzewka bierze udział cała rodzina. Osobiście zajmuję się świecidełkami, oraz bąbkami i łańcuchami itd. Kiedy choinka jest już ustrojona to wiem, że święta są tuż, tuż.
Oprócz choinki muszą być świąteczne potrawy. Główne dania to: zupa grzybowa, zupa owocowa z suszu z kluseczkami, pierogi z kapustą i grzybami, śledź w śmietanie, śledź w occie, kluski z makiem, groch z kapustą,makowiec, sernik.
Królem stołu jest karp, którego kupuje i przyrządzam w dziwne sposoby xD. Zawsze jest w galarecie, smażony i po grecku. ( ale to czasami)
Kiedy przygotowania w kuchni są zakończone, wszyscy przebieramy się do kolacji.
Na wigilijnym stole zawsze jest biały obrus. Na obrusie leży stroik i płonie świeca. Pomagam mamie ustawiać talerze i sztućce a potem nosimy potrawy na stół. Kiedy wszystko już gotowe-  dzielimy się opłatkami i składamy sobie życzenia. Potem jest kolacja a po kolacji PREZENTY!!! xDDDDDDDDDD
(Mikołaj przychodzi zawsze w taki sposób, że nie mogę go zobaczyć.). Nie no xD. U nas w rodzinie losujemy imiona miedzy sobą i każdy komuś kupuję prezent.
Chciałabym, aby w ten magiczny wieczór, ludzie na całym świecie byli weseli, żeby nikt nie był głodny i samotny.
Lubię Święta Bożego Narodzenia i życzę wszystkim Wesołych Świąt już Niedługooo!!!!!

• Lubie to 2
By  `RЕďvΞιΝ ,

Ale mi smaka na te wasze potrawy narobiłeś <3

By  Pogrom ,

Za kluski z makiem masz + :D

By  cajmert ,

3

Moją ulubioną potrawą jest Barszcz Czerwony z uszkami :D W sumie to tylko to lubię bo jestem niejadkiem ^^ a najlepszą tradycją jest Wyjazd do rodziny <3 

• Lubie to 1
By  cajmert ,

2

Ulubioną tradycją w moim domu są same przygotowania do świąt, ubieranie choinki,robienie stroików, przygotowywanie potraw razem z babcią (największą przyjemność sprawia mi lepienie pierogów i uszek niż ich jedzenie).
W dniu kolacji łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, śpiewanie kolęd i oczywiście spędzanie wspólnie czasu przy stole. 

@`ReDvEiN Myślę, że tradycyjne dania u każdego są różne, gdyż pochodzimy z różnych regionów Polski.
Ulubione są wszystkie wigilijne dania. Musi być ich 12 jak na tradycje przystało. Lecz najbardziej uwielbiam kompot z suszu <333 ! 

• Lubie to 1
By  cajmert ,

3

Ulubiona tradycja to podkradanie uszek z półmiska przed kolacją i ochrzan "wytrzymaj jeszcze chwilę wszyscy się ubiorą i zaczniemy" (ta chwila trwa do godziny bo niektórzy uwielbiają jak na złość siedzieć przed lustrem wtedy :D)! Może to dziwne ale odkąd pamiętam u nas w ten dzień czekało się na kolację. Nie wliczając w to oczywiście dzieci, bo one zawsze jakiś rosołek czy mleko miały. Natomiast ulubiona potrawa to grzybowa z "paluszkami", mąka z wodą u jajkiem, które po rozwałkowaniu kleimy na palcu. Najlepsza zupa na świecie! No i tylko w ten dzień smakuje mi żur, kwaśny bardzo i z grzybami ale pyszny! 

• Lubie to 1
By  cajmert ,

3

Ja mam w sumie taka ulubiona tradycje, która pamietam z dziecinstwa. Po kolacji wigilijnej tata zawsze zabierał mnie i rodzeństwo na korytarz żeby wypatrywac dzieciątka, wtedy dla mnie zawsze było zagadka jak on pierwszy je dostrzega. Po wejsciu do domu prezenty zawsze były pod choinką. W późniejszych latach, w sumie jak urodziły się młodsze sisotry to te tradycję przejelismy z KIasia i bratem i to my zabieraliśmy smarkule na korytarz, żeby rodzice mogli w spokoju połozyc prezenty. Tradycja ta juz zanikła, bo niestety jestesmy juz za starzy, żeby sie na to nabrać :D

Co do potraw wigilijnych to tak srednio za nimi przepadam. Najbardziej lubie barszcz z pierogami polskimi i surówke z kiszonej kapusty. Makówki zjem, ale musze miec smaka. Po świetach wszyscy licza ile kg przybrali, a ja sparawdzam ile straciłam :D

• Lubie to 1
By  cajmert ,

3

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice