Skocz do zawartości

    Zamknięty Artykuł wydanie specjalne - 5 urodziny sieci. Część II


    Ksiezniczka.
     Udostępnij

    Rekomendowane odpowiedzi

    • Cała zawartość 8
    • Temat został założony
    • Ostatnia odpowiedź

    Top użytkownicy w tym temacie

    Najpopularniejsze posty

    Witam wszystkich bardzo serdecznie! Przed wami druga i ostatnia część wydania specjalnego z okazji 5 urodzin sieci. Nie przedłużając. Zapraszam do artykułu - wydanie specjalne ciąg dalszy!

    @hans wygrał xD   @zaksiu ups. suprise, suprise   @Saddy to co powiesz o 1.6 ? :x

    No i cudny artykuł @Ksiezniczka.. Sporo się rzeczy nawet dowiedziałem ;d   Ale sprostuję jedną rzecz, która zwróciła moją uwagę.   Nie pijemy za sieciowe xD    Ogólnie to

    KdEIyjJ.png

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!
    Przed wami druga i ostatnia część wydania specjalnego z okazji 5 urodzin sieci.

    Nie przedłużając. Zapraszam do artykułu - wydanie specjalne ciąg dalszy!

     

    1.Gdzie częściej przesiadujesz? Forum czy serwery? Dlaczego?

     

    @cajmert No w czasach mojej dużej aktywności to serwer Only DD2, ponieważ od samego początku się nim opiekowałem. Na ten moment staram się przesiadywać często na forum, aby pomagać i rozwiązywać problemy. Również staram się integrować ludzi, aby "praca" na sieci była bardziej owocna.

     

    @Ogen Dogen Ostatnimi czasy częściej na forum, jako że to centrum dowodzenia :D Do CS'a już mnie tak nie ciągnie jak kiedyś i wchodzę głównie, żeby naprawić jakąś usterkę lub spacyfikować czitera ;) Jak już zdarzy mi się zagrać to głównie DD2 i PB na 1.6 oraz serwery retake i DD2 na CS:GO.

     

    @Fatal1tyAktualnie najwięcej czasu spędzam na forum. Powód? Jestem Głównym Administratorem od około 2,5-3 lat i muszę mieć czujne "oko" na forum 24/7. Na serwerach jestem rzadko, ponieważ aktualne wydarzenia oraz zdrowie na to nie pozwalało, ale zapewne poprawię swoją aktywność :) Najczęściej można mnie spotkać na serwerach 1.6 dd2 oraz pb. Na Paintball modzie z względu na to, że mam sentyment i dobre wspomnienia z gry na tym modzie. Natomiast na dd2 ze względu na to, że wielu moich znajomych tam grywa, więc po prostu do nich dołączam :)

     

    @zaksiuNajwięcej czasu poświęcam forum. Na serwerach rzadko kiedy gram, głównie wchodzę jak coś sprawdzam. 

     

    @Sw33toLcIa Zależy od dnia. Aktualnie chyba więcej na forum, ze względu na to, że w pracy grać nie mogę a forum odwiedzam regularnie - mniej więcej co pół godziny. Jak już wbijam na serwery, to najczęściej jest to dd2, ze względu na to, że na tym serwerze zawsze jest z kim pogadać. Lubie też grać na 3 maps, pod warunkiem, że nie graja akurat same dzieci. No i Pb, lubię czasami postrzelać tymi kulkami, szkoda tylko, że dalej mi to nie wychodzi :)

     

    @HeLoN U mnie z tym bywa różnie. Staram się dzielić czas, raz bywa, że na serwerach, innym razem bywa, że na forum. To chyba każdy wie, gdzie najczęściej siedzę. Dlaczego? Chyba taka mała pasja z dzieciństwa :)  

     

    @P@tRyK#LWG#[*] Ja jako moderator oczywiście dużo przesiaduję na forum (jakieś 90% czasu). Jeśli już nawet gram to różnie dust2 tradycyjny, dd2 cs:s, paintball jeśli chce mi się podostawać baty :D Ogólnie to życie prywatne skraca czas do minimum. Wiadomo praca i inne czynności ograniczają. Są dni, że mam czas zaglądnąć tylko na chwilkę na forum, a są takie dni jak teraz, że tego czasu trochę mam. Zdecydowanie więcej forum.

     

    @hans Na Serwerze dd2 1.6 i tylko tam - jestem za stary już na inne. Kończy mi się cierpliwość.

     

    @MarcineK.'Staram się przesiadywać i na forum i na serwerach, ze względu na moje rangi na forum.

     

    @Mała Bardzo dużo na forum, ale jak i na serwerze dd2, na którym posiadam opiekuna :) 

     

    @Saddy Raczej serwery, chociaż na forum też jestem dosyć często, nie zawsze udzielając się. Większość mojego czasu to przesiadywanie na serwerze jailbreak csgo, którym się opiekuje, jak i multiarena 1v1 lub retake. Mniejsza ilość osób z csgo udziela się na forum, dlatego w większości na serwerach mogę mieć kontakt lepszy kontakt niż na forum.

     

    @PALE 2k4. Serwery, najczęściej DD2 1.6, ponieważ pełnie tam funkcję Administratora.

     

    @SuperLucek Bardziej serwery i oczywiście pb :D

     

    @pHORY Serwery. Głownie DD2, bo można polatać na czilku i pośmieszkowac z ludźmi ^^

     

    2.Co Ci się w sieci podoba i dlaczego?

     

    @cajmert Na sieci podoba mi się sporo, ale najbardziej to nasze wspólne spotkania i możliwość poznawania nowych osób. Jest to świetna sprawa, ponieważ poznaję wtedy, jacy ludzie są naprawdę. Spotkań było mnóstwo - tych mniejszych i tych większych. Na każdym było mi dane być, bo zazwyczaj jak mnie nie ma, to nikt nie chce wpadać chyba xDD taki ze mnie kierownik imprezy :D Ogólnie to podobają mi się nasze adminki jeszcze hahaha :D

     

    @Ogen Dogen Najbardziej podoba mi się, że udało nam się zbudować taką naszą "małą rodzinkę" i świetną społeczność. Nie wiem czy znajdziecie drugą sieć, gdzie tyle osób zna się osobiście i często widuje się w realu. Pomaga nam to również w zarządzaniu całym projektem i w kontakcie z graczami. Większość osób zapewne myśli, że sieć to jest od tego żeby zbierać ciężką kasę od graczy i inwestować w kolejne serwery, aż się skończą pomysły na kolejne mody. Powiem Wam z perspektywy tych 5 lat, że można być równie usatysfakcjonowanym z takiego projektu, gdy się uszczęśliwia innych i widzi jak de facto obcy ludzie, doceniają twoją pracę.

     

    @Fatal1ty Hmm w sieci ogólnie podoba mi się ogólny postęp i kierunek, w którym rozwija się sieć serwerów. Jeszcze 3 lata temu na CSKatowice było zaledwie parę serwerów, które można było policzyć na palcach jednej ręki a teraz sieć serwerów liczy sobie, aż 13 serwerów!

     

    @zaksiuNajbardziej mi się podoba atmosfera jaka tu panuje. Chyba żadna inna sieć nie ma tylu pozytywnych ludzi i nie robi spotkań ze swoją społecznością, tak jak nasza sieć to robi. Dzięki temu ta sieć jest dla mnie moją drugą rodzinką.

     

    @Sw33toLcIa Atmosfera, super serwery, bardzo dobry kontakt z Szefostwem :D Zawsze można liczyć na pomoc. Podoba mi się również to, że sieć ciągle się rozwija.

     

    @HeLoN Najbardziej podoba mi się atmosfera jaka tutaj panuje. To wszystko dzięki ludziom, którzy tu są. 

     

    @P@tRyK#LWG#[*] Wiadomo, że ekipa, ponieważ jest ona zacna!! No i mamy najładniejsze panie w kraju :D A tak całkiem serio to na sieci podoba mi się ten rozwój, to że jest chęć ciągłego postępu i długo nie stoimy w miejscu. Każdy z nas doskonale wie, że jeżeli sieć się nie rozwija to nie ma racji bytu, trzeba powiedzieć o tym wprost. Tutaj jednak jest zawsze jakiś pomysł na urozmaicenie Sieci. Zawsze jest jakaś inicjatywa, która pewnie wynika z dużych ambicji właścicieli i chęci dążenia do ustalonych celów, byle do przodu i alleluja. Jestem całym sercem za postępem.

     

    @hans Tępienie chamstwa.

     

    @MarcineK.' osoby, które znajdują się tutaj, bo tak naprawdę tutaj właśnie znalazłem osoby, które są dla mnie jednym słowem |ważne|.

     

    @Mała Podoba mi się chyba wszystko ale najbardziej to, że sieć to taka druga rodzinka :)

     

    @SaddyMiła atmosfera, bardzo pomocne i przyjemne community, zawsze można śmiało pisać o pomoc z czymkolwiek.

     

    @PALE 2k4. Wszystko mi się podoba ;x

     

    @pHORY Ludzie, którzy tutaj są, rodzinka csk :D

     

    3.Co byś zmienił/a w sieci?

     

    @cajmert Zmieniłbym sporo, ale ciężko tak coś opisać w skrócie. Jeśli chodzi o sprawy bieżące to przede wszystkim poprawienie komunikacji między adminami, ogólnie między całą ekipą. Chciałbym również popracować nad naszym forum, aby je rozwinąć. Ogólnie do poprawki jest wiele rzeczy, ale to z biegiem czasu uda nam się to zrobić.

     

    @Ogen Dogen Podejście niektórych ludzi do tego typu projektów (nie mówię tu tylko o nas). Niektórzy myślą, że życie się tutaj kończy i albo odreagowują na innych, albo przejmują się wirtualnym światem jak gdyby się kończył ten prawdziwy.

     

    @Fatal1ty Na sieci jest wiele rzeczy do zmiany... jeśli chcemy się rozwijać to nigdy nie możemy stać w miejscu. Jedną z rzeczy jaką marzy mi się zmienić to świadomość użytkownika/gracza na temat tego jak ciężko my (jako Administracja) musimy niekiedy ciężko pracować. Dlaczego? Hmm... chociażby dlatego, że niektórzy uważają, że wszystko co jest na tej sieci robi się samo lub w ogóle jest na zawołanie. Przy sieci serwerów trzeba siedzieć praktycznie dziennie :) poza tym zawsze jest coś do roboty a to, że zwykły user/gracz tego nie widzi to nie oznacza, że całymi dniami siedzimy i się opieprzamy :)

     

    @zaksiu Chciałbym, aby serwery 1.6 lepiej prosperowały. Wiadomo dd2 i pb się trzyma, ale 3maps daje dupy od dłuższego czasu. Cod Mod'a będziemy się pozbywać, ale 3maps zostanie i chciałbym właśnie, żeby w końcu zaczęli na nim ludzie grać. Jest to jest dobry serwer, kiedyś na takim grałem tylko brakuje mu graczy. Nie wiem czy to wina słabej reklamy czy czego, ale jeszcze można wszystko odwrócić i postarać się, aby ten serwer dobrze prosperował.

     

    @Sw33toLcIa Sw33toLcIa na Administratora :D To jedyna zmiana jak by mogła zajść :D

     

    @HeLoN Jeżeli mam jakieś propozycję, przedstawiam je w odpowiednich działach. Na tą chwilę nie ma co zmieniać ;) 

     

    @P@tRyK#LWG#[*]Raczej nic szczególnego nie zauważam jakiś tam większych problemów na sieci. Jeśli nawet to zawsze jest integracja rozmową i rozwiązanie, chodź mnie osobiście trochę nie pokoi zmniejszona aktywność graczy na serwerach Cs 1.6 Jak dobrze wiemy czasy się zmieniają, dużo ludzi rezygnuje ze starej wersji gry, chodź szkoda, bo dla mnie to ona jest najlepsza i mam cichą nadzieję, że coś się z tą aktywnością poprawi jednak...

     

    @hans Potrzeba magicznej reklamy, zwykłe już nie pomagają.

     

    @MarcineK.' Raczej nic. Prędzej siebie xD

     

    @Mała Paru ludzi, ale nie chcę robić niepotrzebnych akcji :)

     

    @Saddy szczerze naprawde podoba mi się sieć tak jak jest teraz, nic dodać nic ująć. Zajebiści ludzie, dobra administracja, jedyna lekko niefajna rzecz to za mało aktywności ze strony graczy csgo, ale ciężko coś na to poradzić, może z czasem samo się to poprawi.

     

    @PALE 2k4. W sieci nie ma nic do zmiany, moim zdaniem.

     

    @pHORY Jak dla mnie wszystko jest dobrze i nic nie trzeba zmieniać ;p

     

    4.Jak oceniasz komunikację na sieci z innymi użytkownikami?

     

    @cajmert Komunikacja bardzo się poprawiła. Kiedyś również usłyszałem miłe słowa skierowane w moim kierunku, że my jako ta wyższa administracja jesteśmy w kontakcie z graczami. Bardzo miło mi się zrobiło i wydaje mi się, że tak wszędzie powinno być, bo jak inaczej poznać ludzi i zachęcić ich do pobytu na naszych serwerach i forum jak nie przez rozmowę? Staram się pomagać wszystkim, jeśli tylko mogę. Komunikację na ten moment oceniam na 3+ lub też 4.. do poprawy jest jeszcze sporo. Jeśli mogę, to na podstawie tego co zauważyłem, komunikacja na serwerze Paintball (Opiekun - ADMIN, ADMIN - ADMIN) jest wręcz wzorowa. Mam nadzieję, że na innych serwerach też tak będzie.

     

    @Ogen Dogen Już sporo wspomniałem wcześniej o spotkaniach. Po za tym to nie mamy problemów z komunikacją z innymi użytkownikami czy zwykłymi graczami. Każdy może napisać na steam czy wiadomość prywatną, nie mam z tym problemu. O ile nie jest napastliwy i potrafi się zachować to wszystko z nami załatwi. :)

     

    @Fatal1ty Na sieci spotkałem się z różnymi typami ludzi - z resztą jak w normalnym życiu ... W internecie nigdy nie wiadomo na jakiego człowieka trafimy - trzeba być gotowym na wszystko :D Ogólną komunikację na sieci serwerów oceniam raczej na 8/10.

     

    @zaksiu Komunikacja jest na dobrym poziomie, z wszystkimi można się dogadać. Wiadomo czasami się zdarzy ktoś nie kumaty, ale tak to jest w porządku.

     

    @Sw33toLcIa Bardzo dobrze. Ogółem jestem wygadana, więc z ludźmi dogaduję się dobrze. No chyba, że nie mam humoru, to wtedy jest gorzej. Wkurza mnie tylko czasami Dawid, bo napisze do niego rano, a on odpisuje mi wieczorem. Chociaż takie sytuacje zdarzają się już coraz rzadziej :)

     

    @HeLoNPatrząc z mojej perspektywy komunikacja jest bardzo dobra :)  Ludzie są chętni do pomocy i bardzo rozmowni :D

     

    @P@tRyK#LWG#[*] Nie wiem dokładnie o jaką komunikację chodzi, aczkolwiek ja dogaduję się z większością dobrze, raczej unikam sporów, chyba że druga osoba zacznie ostro przeginać. Ogólnie to ja spokojny chłopak jestem :D

     

    @hans W sam raz.

     

    @MarcineK.' Jestem mega zaskoczony komunikacją pomiędzy użytkownikami. Bywałem na rożnych forach i wyglądało to rożnie.

     

    @Mała Co do komunikacji to nie mam żadnych problemów z nią. Oceniam ją nawet na bardzo dobrą :)

     

    @Saddy Łatwo się z każdym dogadać, mimo tego, że sam z siebie jestem dosyć nieśmiały, udało mi się w miarę wpasować i potrafiłbym się z większością osób dogadać tak myślę :P

     

    @PALE 2k4. Bardzo szybka, sprawna, najczęściej konkretnie. Komunikacja bardzo dobra, każdy się dogaduje.

     

    @pHORY Bardzo dobra

     

    5.Jak oceniasz pracę wyższej administracji? Dlaczego?

     

    @cajmert Pracę swoich opiekunów, junior adminów, moderatorów jak i Head Admina oceniam w tym momencie na 4. Niektórzy mogliby się bardziej starać, ale wiem że nie zawsze jest na to czas. Starają się ile mogą i doceniam to bardzo. Szczególnie zaznaczam tutaj @zaksiu i @HeLoN, którzy wykonują ogromną robotę. Zaksia za to, że zajmuje się sam tymi serwerami i ma pod sobą jeszcze ludzi, którzy mu pomagają. Helonowi za wkład w rozwój serwera Paintball. Byliśmy bardzo blisko przejęcia 1 miejsca na świecie, ale jakiś cep nas zaczął atakować. 

     

    @Ogen Dogen Aktualnie nasza wyższa administracja jest niewielka (zaledwie 4 osoby), ale to nie znaczy że sobie nie radzimy. Wręcz przeciwnie, o wiele lepiej współpracuje mi się gdy jest nas mniej, ale każdy ma przydzielony swój zestaw obowiązków. Tego się trzyma i nie miesza się w cudze obowiązki. Wiele sieci przyjmuje sporo osób do zarządu, a później każdy każdą rzeczą się zajmuje i nic z tego nie ma.

     

    @Fatal1tyPracę całej Administracji uważam za dobrą - (mocna 4). Niektórzy trochę się opuszczają :> czyt. serwer 3maps ale muszę przyznać, ze chęci im nie brakuje.

    Z całej Administracji chciałbym jednak wyróżnić HeLoNa ,który wrócił po dosyć długiej przerwie i ponownie przywrócił świetność Paintball Moda.

    A także chciałbym wyróżnić @zaksiu, który prawie od początku swojej obecności na sieci w zaparte żmudnie pracował przy serwerach CS:GO dzięki czemu aktualnie na sieci mamy dostępnych, aż 7 serwerów tej, że gry :)

     

    @zaksiu Sam również jestem w wyższej administracji i wydaje mi się, że dobrze zarządzamy naszą siecią. Staramy się, aby gracze byli zadowoleni z grania na naszych serwerach, oraz dbamy o dobrą atmosferę. 

     

    @Sw33toLcIa Wady: Chyba za bardzo ich nie ma. Jak mi się coś nie podoba, to zazwyczaj o tym pisze, jak nie na forum, to Dawidowi dupę truje :D Pisałam już na temat Administracji. Naprawdę doceniam ich za to co robią :)

     

    @HeLoNOgólnie dobrze to wygląda, zaletą na pewno jest to, że są kolegami w życiu prywatnym. Uzupełniają się wzajemnie. 

     

    @P@tRyK#LWG#[*] O pracy tych ludzi można by było książkę napisać, ale dobrali się świetnie wręcz podręcznikowo. @Ogen Dogen (Marcin) Od spraw typowo technicznych ma wiedzę, której ja mu bardzo zazdroszczę ;P @cajmert (Dawid) od liczenia pieniędzy haha;D nie no to żart, Dawid też wiele spraw potrafią sam załatwić, najlepiej radzi sobie z serwerami 1.6 z wiadomych przyczyn :)@Fatal1ty (Szymon) forum od strony technicznej i organizacyjnej, człowiek z inicjatywą i pomysłem, czasem trochę nie doceniony, ale dobrze że jest z nami i niech nie myśli nawet o kończeniu tej przygody. @zaksiu serwery Cs:GO od strony technicznej wszystkimi serwerami GO zajmuję się jeden człowiek, za co należy mu się szacunek i gromkie brawa,zajmuję się też forum w razie nie obecności Szymona, wiele wprowadził na Sieci i oby tak dalej, bo jak widać CS;GO to chyba jedyna przyszłość ;)

    Owoc ich prac jest zauważalny przez każdego użytkownika, a staż Sieci świadczy o pracy rządzących.

     

    @hans Administracja wie co robi jaki postawić kolejny krok.

     

    @MarcineK.' Powiem krotko. Robią to co do nich należy.

     

    @Mała Bardzo ich cenię za całą pracę, którą wkładają w sieć. Wiadomo, że łatwo nie jest :) mimo wszystko dają radę. Zalet myślę, że jest mnóstwo np. to, że sieć nadal się pięknie rozwija, że zawszę służą pomocą, wytłumaczą ale jak trzeba to też dobrze "zjebią" człowieka :D  wady? Chleją za sieciowe! :P

     

    @Saddy Bardzo dobrze, podoba mi się z wręcz uwielbiam to jak aktywni na sieci są moderatorzy, admini i właściciele. Naprawdę widać, że są oddani sieci i naprawdę im na niej zależy. Czasami jedynie wydają się trochę ostrzy, jeżeli chodzi o upomnienia na forum, ale trzymają się regulaminu i też ich za to szanuje.

     

    @PALE 2k4. Praca na 6+ :) Wad nie ma. Same zalety najważniejsze, że dążą do jeszcze większego rozwoju. Jest to bardzo poważna sieć jak i znana.

     

     

    @SuperLucek dobrze, szybka reakcje i konkretne odpowiedzi.

     

    @pHORY Nie mam co do tego żadnych zarzutów ;)

     

     

    Nie byłabym sobą gdybym nie zapytała o coś więcej :D Moje pytanie pokierowałam do jednego z właścicieli - @cajmert

    Pytanie brzmiało następująco:

     

    Witam. Czy z okazji urodzin sieci mógłbyś opowiedzieć co czeka siec w najbliższym czasie?

     

    @cajmert

    No cześć Sandro. No tak, mamy już sierpień, ale jeszcze żyję urodzinami i tym, co przeżyłem w trakcie tych 5 lat.
    W ostatnią sobotę spotkałem się z @Ogen Dogen w Katowicach. Na spokojnie przy piwku dyskutowaliśmy na temat sieci i tego, co chcemy osiągnąć w kolejnym roku. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że nie warto zakładać wielu celów, ponieważ ciężko jest się wyrobić z tym wszystkim i czasem wygląda to mizernie. Na ten moment mogę przedstawić kilka naszych zadań na kolejny rok, które będziemy realizować w najlepszy możliwy sposób.
    Jednym z głównych celów to polepszenie naszej pozycji w wyszukiwarkach, czyli pozycjonowanie naszej strony w Google. Dlaczego? Chcemy poszerzyć grono graczy na sieci. To będzie nasz priorytet, aby ludzie często "wpadali przypadkiem" na nasze forum i nasze serwery, zdobędziemy przez to sporo nowych graczy i nasza rodzinka powiększy się.
    Kolejną rzeczą to polepszyć nasze Social Media, tj. nasz FP na Facebooku. Planujemy organizować jakieś konkursy, aby dotrzeć do większej grupy odbiorców. Możliwe, że zaczniemy pisać artykuły na temat e-Sportu i je udostępniać na naszym profilu. Dodatkowo chciałbym rozpowszechnić nasze grupy STEAM, aby zebrać jak największą rzeszę graczy.

    Kolejnym ważnym zadaniem, które sobie wyznaczyliśmy to polepszanie komunikacji i atmosfery na forum i serwerach. Moim zdaniem jest to ogromnie ważne, ponieważ gracze chętnie spędzają czas w miejscach, gdzie jest fajna atmosfera i nie ma dużo spin.
    Standardowo planujemy również pomagać opiekunom i uczyć ich wszystkiego, co wiemy na temat prowadzenia serwerów. Automatycznie polepszą się osiągi każdego z serwerów.

    Na ten moment tylko tyle dodam, bo sporo jest do dogadania. Tak jak wspomniałem wyżej, głównym celem jest polepszenie naszej pozycji w Google, Social Media no i atmosfera! 

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Hej! Nie widzisz zawartości tego postu?
    Zaloguj się lub Zarejestruj nowe konto, aby korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji!
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...
    Przeglądasz forum jako gość.
    Nie posiadasz dostępu do niektórych treści i funkcji!