Jump to content
  • Announcements

• Ogen Dogen

Dodatkowe 30 dni na serwer w 1shot1kill.pl   28.12.2017

Nasz hosting serwerów oraz główny partner wystartował z promocją!  
    • zaksiu

NOWE IP ARENY, JB I Only Pistols Normal   10.01.2018

NOWE IP MULTI-ARENY 1VS1: 145.239.16.96:27015   NOWE IP JAILBREAK: 145.239.16.124:27015 NOWE IP RETAKE ONLY PISTOLS NORMAL: 147.135.197.182:27015
    • zaksiu

NOWE IP ONLY DD2: 145.239.236.254:27015   10.01.2018

Z dniem 12.01.2018 postanowiliśmy przenieść serwer na lepszą maszynę, niestety wiązała się z tym zmiana ip, ale za to będzie się lepiej grało!
      Nowe IP:  145.239.236.254:27015 lub można wchodzić przez domenowe: odd2.cskatowice.com (ono nie uległo zmianie).
    • zaksiu

NOWE IP Only Pistols PRO: 145.239.237.164:27015   10.01.2018

Z dniem 12.01.2018 postanowiliśmy przenieść serwer na lepszą maszynę, niestety wiązała się z tym zmiana ip, ale za to będzie się lepiej grało!
      Nowe IP: 145.239.237.164:27015 lub można wchodzić przez domenowe: pistols.cskatowice.com (ono nie uległo zmianie).
    • Ogen Dogen

NOWE IP PAINTBALL ORAZ 4MAPS   11.01.2018

4Maps - 147.135.199.80:27015  lub maps4.cskatowice.com Paintball - 147.135.199.79:27015  lub pb.cskatowice.com
    • Ogen Dogen

Zapisy na serwer Paintball Steam   11.01.2018

Od teraz aby wejść do gry należy wcześniej się zapisać  
    • Ogen Dogen

Wypożyczenie serwera CSGO   11.01.2018

Serwer CSGO do wypożyczenia na mixy/pcw!  
Sign in to follow this  
Fatal1ty

Win 7 / Win 10

15 posts in this topic

Recommended Posts

Z racji ,że nie jestem po szkole informatycznej to wolę zapytać może ktoś jest lepiej doinformowany lepiej od mnie o może mi w tym doradzić :)

Chodzi mi o zalety systemu operacyjnego Win7 oraz Win10.

Aktualnie mam oryginalną 10 i jedyne co ma w sobie na + to prostszy w obsłudze interfejs oraz wsparcie sterowników pod nowy sprzęt np taki DX12.

Na - :

- ciągłe aktualizacje,

- indexowanie plików (co przy moim jednym dysku twardym HDD mocno odczuwam),

- nie jest tak dopracowany jak win7

- nie działają na nim niektóre starsze programy,

- plotki o blokadzie win32 (podobno aktualizacja na 2018 już w drodze)

Win7:

- nie mam oryginału :D (przyznam kiedyś na piracie śmigało przyzwoicie),

- brak wsparcia DX12 oraz słabe wsparcie sprzętowe nowych podzespołów,

- mniejsze osiągi wydajności w grach sięgające ~ 8 lub 10 %

Nie wiem czy przechodzić z powrotem na win 7 więc mam pytanie:

Co bardziej opłacalne win7 czy win10 ?

mialam i jedno i drugie, aktualnie mam Win 7, ale coraz bardziej zastanawiam się czy nie wrócic do 10. Jakos lepiej mi wszystko chodziło

Godzinę temu, Fatal1ty napisał:

- plotki o blokadzie win32 (podobno aktualizacja na 2018 już w drodze)

Z tego co przeczytałem to będzie to tylko dodatkowa funkcja. Gdyby zablokowali całkowicie programy korzystające z WinAPI na rzecz .NET to z dnia trzeba byłoby wyrzucić większość programów, nawet te które częściowo korzystają z tego. Przede wszystkim do śmietnika lecą wszystkie sterowniki, na pewno sporo gier (zwłaszcza starych) i inne przydatne narzędzia np. Notepad++

Z tego co kojarzę to nawet niektóre narzędzia systemowe np. regedit nadal są stworzone w tej architekturze.

Wiem do czego piją, chcą zablokować to aby się pozbyć większości wirusów i zamknąć system na ich sklep jak na Windows Phone, ale nie tędy droga. Ponad to kod w tej architekturze jest kodem natywny, znaczy to tyle że nie ma innych pośredników (po za systemem) przy komunikacji ze sprzętem, co daje spory zysk wydajności. .NET już ma takiego pośrednika (maszynę wirtualną).

Godzinę temu, Fatal1ty napisał:

- indexowanie plików (co przy moim jednym dysku twardym HDD mocno odczuwam)

Indeksowanie jest pozytywnym zjawiskiem dla tradycyjnych dysków (nie SSD), jeśli zrobisz je raz a porządnie i nie instalujesz / nie usuwasz często. Jeżeli samo indeksowanie spowalnia prace to może wskazywać na usterkę dysku.

1 godzinę temu, Fatal1ty napisał:

- ciągłe aktualizacje,

To by był plus, gdyby mechanizm aktualizacji Windowsa nie był taki żałosny. Linux potrafi mieć aktualizacje co kilka godzin i nie słyszałem żeby ktoś narzekał.

1 godzinę temu, Fatal1ty napisał:

- brak wsparcia DX12 oraz słabe wsparcie sprzętowe nowych podzespołów,

Wszyscy zachwalają DX12 i mówią o profitach (np. skoku wydajnościowym), ale samo zainstalowanie DX12 prawie nic nie zmieni dopóki gra nie będzie napisana za pomocą tej wersji lub nie będzie chociażby przepisana, zrefaktoryzowana do nowszej wersji. Po za tym producenci używając tej wersji zamykają się na jeden system. Słyszałeś o jakimś większym tytule, który tego używa ?

Osobiście polecam Win7, zwłaszcza jeśli nie kupujesz produktu oczami i nie jarają cię wodotryski w Win10 (które zresztą już dawno temu były na Linuxie).

Moim zdaniem aktualnie stanowi taki kompromis między starymi i nowymi aplikacjami.

A osobiscie polecam Win 7 uzywam go od paru lat i jestem zadowolony, latwy w obsługiwaniu itp. Win 7 jak dla mnie najlepszy duzo osob skarży sie ze win 10 jest zje**** i glupi, ae to juz wedlug uznania ^^

Godzinę temu, Ogen Dogen napisał:

Z tego co przeczytałem to będzie to tylko dodatkowa funkcja. Gdyby zablokowali całkowicie programy korzystające z WinAPI na rzecz .NET to z dnia trzeba byłoby wyrzucić większość programów, nawet te które częściowo korzystają z tego. Przede wszystkim do śmietnika lecą wszystkie sterowniki, na pewno sporo gier (zwłaszcza starych) i inne przydatne narzędzia np. Notepad++

Z tego co kojarzę to nawet niektóre narzędzia systemowe np. regedit nadal są stworzone w tej architekturze.

Wiem do czego piją, chcą zablokować to aby się pozbyć większości wirusów i zamknąć system na ich sklep jak na Windows Phone, ale nie tędy droga. Ponad to kod w tej architekturze jest kodem natywny, znaczy to tyle że nie ma innych pośredników (po za systemem) przy komunikacji ze sprzętem, co daje spory zysk wydajności. .NET już ma takiego pośrednika (maszynę wirtualną).

Indeksowanie jest pozytywnym zjawiskiem dla tradycyjnych dysków (nie SSD), jeśli zrobisz je raz a porządnie i nie instalujesz / nie usuwasz często. Jeżeli samo indeksowanie spowalnia prace to może wskazywać na usterkę dysku.

To by był plus, gdyby mechanizm aktualizacji Windowsa nie był taki żałosny. Linux potrafi mieć aktualizacje co kilka godzin i nie słyszałem żeby ktoś narzekał.

Wszyscy zachwalają DX12 i mówią o profitach (np. skoku wydajnościowym), ale samo zainstalowanie DX12 prawie nic nie zmieni dopóki gra nie będzie napisana za pomocą tej wersji lub nie będzie chociażby przepisana, zrefaktoryzowana do nowszej wersji. Po za tym producenci używając tej wersji zamykają się na jeden system. Słyszałeś o jakimś większym tytule, który tego używa ?

Osobiście polecam Win7, zwłaszcza jeśli nie kupujesz produktu oczami i nie jarają cię wodotryski w Win10 (które zresztą już dawno temu były na Linuxie).

Moim zdaniem aktualnie stanowi taki kompromis między starymi i nowymi aplikacjami.

Odnosząc się do indexowania.

Rozumiem ,że indexowanie jest ważne itp ale w win10 jest moim zdaniem ono zbyt agresywne i nieprzyjazne głównie osobą ,które mają tylko 1 dysk HDD.

Gdybym miał  SSD to zapewne mógłbym cokolwiek podczas indexowania robić natomiast na chwilę obecna gdy system zaczyna idexowac to nie mogę odpalić nawet gierki ;)

W win7 proces ten zabierał mi zaledwie parę procent i nie miało to żadnego wpływu na to co robiłem na PC.

Nie tak jak w win10 ponad 70% zużycia dysku w danej chwili .. co momentami uniemożliwia prace np jakiejś grze lub programowi w ,którym renderuje grafikę/ filmik.

Tak samo uszkodzony na pewno nie jest bo dysk (nówka) na win7 radził sobie spokojnie poza tym.

Co do DX12 dużo osób się tym jara a tak naprawdę jeszcze chyba nie ma żadnej nowej gry ,która byłaby dobrze napisana pod DX12.

Nie ma co ukrywać DX12 dopiero raczkuje ...  i zanim stanie się pełnoprawnym i konkurencyjnym aspektem minie trochę czasu.

Tak samo mój aktualny sprzęt (GTX750TI) nie obsługuje DX12 :P

Ale zamierzam go kiedyś wymienić ... ale wiadomo na pewno z dnia na dzień nie wyłożę prawie 2 tys na nową grafikę ;) także jak dla mnie DX12 to na razie tylko plany na przyszłość.

Najbardziej martwi mnie to czy moja  karta graficzna będzie działała na podobnym poziomie wydajności na tym Win7.

GTX750Ti ma kompatybilność z win8 i nie wiem czy nie odczuję spadku już i tak niskiej jakości przy przesiadce na win7 ?

Ogólnie nie kupuję produktu oczami.

Wodotryski z Win10 nie interesują mnie kompletnie ..

Priorytetem dla mnie jest to aby system działał w odpowiedniej kulturze pracy.

Nie zwieszał się, i aby wszystko na nim odpalało.

Jeśli miałbyś jakiś link z win7 to z chęcią przygarnę, bo nie wiem gdzie zapodziała się moja magiczna płytka :/

ja mam win10  i szczerze nie narzekam, nie mam żadnych problemów z niczym i jestem zadowolony :D

10 minut temu, Fatal1ty napisał:

Gdybym miał  SSD to zapewne mógłbym cokolwiek podczas indexowania robić

SSD nie potrzebuje indeksowania, bo czas dostępu jest zerowy.

16 minut temu, Fatal1ty napisał:

Nie tak jak w win10 ponad 70% zużycia dysku w danej chwili

Nie jesteś pierwszą osobą od której słyszę o tym śmiesznym zużyciu dysku :D Skoro sprzęt jest sprawny to jest kilka możliwości:

• Sposób liczenia jest wadliwy
  • Zawsze było takie zużycie, tylko teraz dopiero to pokazali ludziom (wątpię w to)
  • System nie potrafi zarządzać dyskami

15 minut temu, Fatal1ty napisał:

Jeśli miałbyś jakiś link z win7 to z chęcią przygarnę, bo nie wiem gdzie zapodziała się moja magiczna płytka :/

Zajrzyj na wybrzeże piratów :D

6 minut temu, Ogen Dogen napisał:

SSD nie potrzebuje indeksowania, bo czas dostępu jest zerowy.

Nie jesteś pierwszą osobą od której słyszę o tym śmiesznym zużyciu dysku :D Skoro sprzęt jest sprawny to jest kilka możliwości:

• Sposób liczenia jest wadliwy
  • Zawsze było takie zużycie, tylko teraz dopiero to pokazali ludziom (wątpię w to)
  • System nie potrafi zarządzać dyskami

Wiem ze ssd nie potrzebuje indexowania ale zastosowanie ssd umozliwiloby mi normalne korzystanie z systemu w momencie gdy hdd sie indexuje i jest obciazony ;)

Widze, ze spedze znowu pol wieczoru na wyspie piratow ^^

Mylisz ze spadnie mi wydajnosc skoro sprzet jest kompatybilby z win8 ?

Polecam Orginalny Win 8.1 jest zajebisty, prosty w obsłudze, sterownik i też, miałem tylko 10 aktualizacji i śmiga bardzo dobrze.  

Ogen mnie przekonał :D

Teraz kopia tylko 550GB projektów i 100GB materiału i ruszamy z zmianą software ;)

15 godzin temu, Ogen Dogen napisał:

Niby teraz mam softa z wyspy i jest lipa ;)

Chce rano uruchomić a tutaj komunikat o martwym MBR :/

Na razie sobie to załatałem komendami ale zapewne jeszcze nie raz będę musiał to robić ;d

Masz jakiś pomysł dlaczego wywaliło MBR po instalacji ?

Mbr masz dysk starszego typu i sie gryzię z nowym oprogramowaniem

nowsze chodza na gpt

3 minuty temu, hans napisał:

Mbr masz dysk starszego typu i sie gryzię z nowym oprogramowaniem

Na tym dysku miałem juz win7 nawet z tym sprzętem i nie było takich problemów :P

nie szkodzi jak juz cos namieszales probowales wgrywac inne systemy lub masz teraz inna wersje  win7 to już tak sie dzieje

Na ekranie instalacji wciśnij równocześnie Shift i F10.

Otworzy się okno CMD-> wpisz w nie: diskpart [chwilę zajmie zanim załaduje)

Następnie wykonaj komendy:

DISKPART > select disk 0

DISKPART > clean

DISKPART > convert gpt

DISKPART > exit

mi to pomogło wiąże sie to z utrata danych

u mnie to było tak że musiałem zkonwertowac jeden dysk z 6 na ktorym nie mialem nawet systemu a zamulał mi cała operacje uruchomienia systemu

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

O Nas

CSKatowice.com powstało dnia 28 lipca 2012 roku. Jesteśmy prężnie rozwijającą się siecią serwerów Counter-Strike. Nasza młoda i uzdolniona kadra Administratorów pozwala nam się szybko rozwijać!

Społeczność

Reklama

cskatowice